Final Day Euro Hockey Championship III, w, Libovi

Kolo finálového dňa – Majstrovstvá Európy v hokeji III, ženy, Libovi

Slovinsko – Slovensko 0 – 4

Posledný zápas Pool C medzi domácim tímom a Slovenskom, ktorý skončil na 6. a 7. mieste na turnaji. Slovinsko chcelo dať dobrú náladu fanúšikom, ktorí sa prišli pozrieť na víťazstvo svojho tímu. V každom zápase sa slovinské ženy snažili zo všetkých síl ubrániť vlastnú bránku a ubrániť vlastnú bránku, ale tentoraz boli Slovenky silné.

2. minúta – Vanessa Sapovi, 22. minúta – Carolina Viskonovi, 30. minúta – Dominika Jadovska, 56. minúta – Natalia Fondrkova.

Turecko – Chorvátsko 3: 0

V zápase o 3. / 4. miesto medzi Tureckom a Chorvátskom začali oba tímy pod ‚vysokým tlakom‘, ale táto taktika nepomohla ani jednému z tímov k skórovaniu v 1. štvrtine.

V 2. štvrtine tímy dodržali rovnakú taktiku, ktorá pomohla tureckým ženám streliť dva góly (20. minúta – Fatma Sangol Goldkin, 22. minúta – Ayla Eisen). Po prestávke strelila Fatma Sangol Goltekinová ďalší gól a Chorvátky prehrali zápas 0: 3, čím priviedli Turečky domov bronzové medaily.

Ukrajina – Švajčiarsko 2 – 1 finále

Vo finále v prvých 10 sekundách Ukrajina prekvapila Švajčiarky, keď Jevgenia Kernosová strelila prvý gól v pokutovom rohu.

Od 2. štvrtiny sa Švajčiarky tlačili na ukrajinský tím, bolo tam niekoľko trestných rohov a, bohužiaľ, nebodovali. V 40. minúte dala Julia Ševčenko druhý gól Ukrajiny. V 57. min Janice Toma vybehol s loptou zo stredu ihriska, minul dvoch ukrajinských obrancov a strelil dobrý gól svojmu tímu. Tri minúty do konca zápasu a Švajčiarky na súperky veľmi tlačili. Čas bohužiaľ bežal a po záverečnom hvizde oslavoval ukrajinský tím gólovú medailu.

Sanja Grobek, prezidentka Slovinskej hokejovej federácie, uviedla: „Slovinská hokejová federácia je veľmi hrdá na to, že môže ponúknuť túto príležitosť usporiadať EHC III. Je to skvelá príležitosť propagovať a sme hrdí na to, že môžeme hosťovať najlepšie hokejové krajiny a náš mladý tím bol poctený.“ hrať proti najlepším tímom.

Záverečná fáza:

READ  Slovensko porazí Belgicko, Švajčiarsko porazí Taliansko vo finále Pohára Billie Jean Kingovej