Finále Davisovho pohára Slovensko proti Taliansku a Fínsko proti Belgicku vyhralo v pozitívnych prípadoch

„Majstrovstvá sveta“ v tenise sú tu. Kvalifikačné kolá o postup do finále Davisovho pohára sa konajú tento týždeň. O zvyšných 12 miest vo finále bojuje 24 tímov. Kvalifikačný žreb medzi Slovenskom a Talianskom a Fínskom a Belgickom bol však pozitívne ovplyvnený prípadmi Covit-19. Joran Villegen z Belgicka a Alex Molken zo Slovenska majú potvrdenú infekciu Kovit-19.

Článok pokračuje pod týmto inzerátom

Pozitívne prípady Kovit-19 sa kvalifikujú do dvoch finále Davisovho pohára

Belgicko, ktoré je v kvalifikačnom kole tretie, sa stretne s Fínskom vo fínskej Espoo Metro Arena. Joran Vleigen z Belgicka však mal pozitívny test na vírus Covit-19. Následne bol izolovaný.

Belgický daviscupový tím zverejnil vyhlásenie na Twitteri, „Joran Villegen mal pozitívny test na Covid-19 v kvalifikácii Davisovho pohára FIN vs BEL v Espoo. Dodržiavajú sa protokoly udalostí COVID-19 a ITF a RBTF spolupracujú s oficiálnym predstaviteľom COVID-19 a nezávislým COVID-19 Medical Front. Hráč je izolovaný a zostane izolovaný, kým nebude zničený podľa zavedených protokolov. Remíza bude pokračovať podľa plánu.“

Vírusom sa však vzťah Slovenska a Talianska neskončil. Bývalý daviscupový šampión a siedme nasadené Taliansko sa stretne so Slovenskom v NTC Aréne v Bratislave. Svetová 66. hráčka Alex Molkan zo Slovenska mala pozitívny test na Kovit-19 a neskôr bola izolovaná.

Na oficiálnej stránke ITF na Twitteri bolo prečítané vyhlásenie, „Alex Molkan mal pozitívny test na Kovit-19 v kvalifikačnom kole Davisovho pohára SVK proti ITA v Bratislave. Dodržiavajú sa protokoly Kovit-19 a IDF a Slovenský tenisový zväz spolupracujú s funkcionárom Kovit-19 a nezávislým lekárskym frontom Kovit-19. Hráč je izolovaný a zostane izolovaný, kým nebude zničený podľa zavedených protokolov. Remíza bude pokračovať podľa plánu a jeho náhrada v dnešnej druhej dvojhre bude potvrdená v pravý čas.

Aký je stav týchto dvoch vzťahov?

Ako už bolo uvedené, vzťahy sa zlepšili po dodržiavaní požadovaných protokolov vlády-19. Stretnú sa Belgicko a Fínsko Zamknuté David Coffin vyhral prvý zápas 1:1 nad Ottom Wirdonom. Tiež Jiso Berks, ktorý nahradil Jorana Willegana, sa nedokázal vyrovnať s výzvou Emila Russoorieho, keďže nerozhodný výsledok bol po prvom dni nerozhodný.

Tenis – Belgicko v ​​Veľká Británia – finále Davisovho pohára – Flanders Expo, Kent, Belgicko – 27. 11. 2015
Dvojhra mužov – Belgičan David Coffin oslavuje víťazstvo nad Kyleom Edmundom z Veľkej Británie.
Akčné filmy podľa Reuters / Jasona Girndoffa
Živý film

Boli tam veci Podmienka Aj na Slovensku vyhral Janick Sinner nerozhodný výsledok v úvodnom zápase proti Norbertovi Combosovi. Slovensko však urobilo silný návrat do baráže, keď Philip Horanský šokoval svetovú 21-ku Lorenza Soneka. Keď sú dnes všetky hlavné dvojčatá v rovnováhe, bude vzrušujúce sledovať, kto postúpi.

Pozrite si tento príbeh: Najlepší návrat v tenise