Finalistka US Open Lela Fernandez z finále-Sports News, Firstpost

Tennis Canada potvrdil, že Fernandez zostal mimo zostavy na turnaji 1. – 6. novembra v Prahe a nahradí ho Carol Zhao.

Leila Fernandezová na ceste do svojho prvého grandslamového finále na US Open zdolala Naomi Osakaovú, Angelique Gerberovú, Elenu Svitolinovú a Arenu Sabalengovú. AP

Toronto: Vicemajsterka US Open Lela Fernandezová vynechá budúci mesiac finále Pohára Billyho Jeana Kinga.

Ďalšími členmi kádra krajiny sú Rebecca Marino, Gabriela Dabrowski a Franுவாois Abanda.

Kanada by mala začať finále proti šampiónom z roku 2019 Francúzsku a Rusku. Vydanie tohto podujatia v roku 2020 bolo ukončené koronavírus Medzinárodné šírenie.

Fernandez by mal hrať za Orange County Breakers vo World Team Tennis v Indian Wells v Kalifornii od 13. do 28. novembra.

Vypadol v singlovej a štvorhre na turnaji ATP a WTA, čo bol tento týždeň tvrdý zápas.

„Je to dlhá sezóna,“ povedal po utorkovej porážke na BNP Paribas Open. „Uvidíme, čo hovorí telo, čo hovorí myseľ, a pôjdeme odtiaľ.“

19-ročná Fernandezová sa presadila na US Open, po prehre s ďalšou nenasadenou mladou Emmou Radukanuovou postúpila do finále.

Fernandesová skončila v hodnotení Flushing Meadows na 73. mieste, keď v treťom kole porazila obhajkyňu titulu Naomi Osakaovú, porazila šampiónku z roku 2016 Angelique Gerberovú a päťku najlepších Elenu Svitolinovú a Arenu Saplengovú a skončila v top 28.

READ  Calamity a Giro tréning. Fialky sa vracajú do elitného kolotoča - Zimné športy - Šport