šport

Finalistka Wimbledonu Elina Rybakina oprášila otázky o ruských väzbách a povedala, že je šťastná, že môže reprezentovať Kazachstan

LONDÝN – Elina Rybakina, ktorá vo štvrtok zdolala Simonu Halepovú 6:3, 6:3, aby sa dostala do finále Wimbledonu, čelila otázkam o jej vzťahoch s Ruskom napriek tomu, že reprezentovala Kazachstan.

Rybakina (23) sa narodila a vyrastala v Moskve a pôvodne reprezentovala Rusko, no v roku 2018 sa presťahovala do Kazachstanu, aby získala viac financií na svoju kariéru. Ale s kontroverzným zákazom Wimbledonu pre ruských a bieloruských hráčov je Rybakina rodná krajina zaujímavá kvôli prebiehajúcej invázii na Ukrajinu.

Na otázku o jej spojení s Ruskom počas celého turnaja bola Rybakina stručná v odpovediach na túto tému po svojom semifinálovom zápase.

„Už dlho hrám za Kazachstan,“ povedal Rypakina. „Som veľmi šťastná, že môžem reprezentovať Kazachstan. Verili mi. O tom, ako sa cítim, niet pochýb. Moja cesta kazašskej hráčky už bola dlhá. Hrala som olympiádu, Fed Cup.“

Rybakina, ktorá stále verila, že žije a trénuje predovšetkým v ruskom hlavnom meste, priamo neodpovedala na novinársku otázku o svojom súčasnom pobyte.

„Myslím, že vychádzam z turné, pretože cestujem každý týždeň,“ povedal Rypakina. „Myslím si, že najviac času trávim na turné. Medzi turnajmi trénujem na Slovensku. Kempy mám v Dubaji. Aby som bol úprimný, nikde nebývam.“

Rybakina povedala, že sa cíti zle za ruských hráčov, ktorí sa nemohli zúčastniť, ale nepovedala, či bola s niektorým z nich v kontakte alebo o nich počas svojho behu počula. Namiesto toho povedala, že si často nekontroluje telefón.

Rybakina na 23. mieste vo svetovom rebríčku sa stala prvou hráčkou reprezentujúcou Kazachstan. V sobotu bude čeliť ďalšiemu prvému grandslamovému finalistovi Onesovi Jaberovi s titulom vo Wimbledone.

Očakáva sa, že vojvodkyňa z Cambridge odovzdá trofej šampiónovi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close