Fínsko sa odrazilo na majstrovstvách sveta juniorov a zdolalo Slovensko 5:2 | Profesionálny tenis

MONCTON, New Brunswick (AP) – Oliver Kapanen a Joachim Kemmel zaznamenali gól a asistenciu, keď Fínsko zdolalo Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji 5:2.

Johnny Nyman strelil v druhej tretine aj tri góly Fínska. Ďalšie góly Fínov strelili Sami Byvarinda a Brad Lambert.

Johnny Lampinen predviedol 22 zákrokov pre Fínsko (1-0-1), v deň, ktorý prehral so Švajčiarskom 3-2 po predĺžení.

V prvom zápase Slovenska na turnaji skóroval v prvej a tretej tretine Peter Rebczyk. Pri oboch góloch asistoval Maxim Strabach.

Patrik Andrzyk začal v sieti za Slovensko, keď zastavil 11 z 15 striel za 33:56. Matej Marinov zachránil 7 z 8 striel pri úľave.

Švédsko 1, Nemecko 0

Karl Lindbom zastavil všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko zablokovalo Nemecko a predĺžilo tak sériu odstávok na dva zápasy v Halifaxe v Novom Škótsku.

Švédsko (2-0-0) obsadilo prvé miesto v skupine A v posledných sekundách prvej tretiny, keď Adam Engstrom strelil jediný gól zápasu.

Nikita Kwab odvrátil 43 striel na sieti pre Nemecko (0-1-0).

Švajčiarsko 3, Lotyšsko 2, SO

Švajčiarsko strelilo vyrovnávajúci gól o necelé dve minúty neskôr.

Za Švajčiarsko skórovali Robin Lewis a Rodwin Dionisio, za Lotyšsko Darrells Dukurs a Dans Lokmelis.

Švajčiarsko (2-0-0) otvorilo víťazstvom 3-2 po predĺžení nad Fínskom. Lotyšsko (0-1-1) prehralo so Spojenými štátmi 5:2 v pondelňajšom úvodnom zápase.

Česká republika 9, Rakúsko 0

Jiří Kulich strelil tri góly, keď Česko zdolalo v Halifaxe Rakúsko 9:0.

Dvojicu strelil Gabriel Szturc, po jednom Jakub Brabenec, Petr Hauser, Aleš Čech a David Špaček. Stanislav Svosil zaznamenal tri asistencie.

Česi viedli po prvej tretine 3:0 a do 3. kola sa ujali vedenia 7:0. Česko (2:0:0) v pondelok zdolalo Kanadu 5:2. Rakúsko (0-2-0) prehralo v pondelok so Švédskom 11:0.

READ  Slovensko stojí na čele menšinového kabinetu, keďže vládna koalícia sa rozdelila | apríla

Brankár Thomas Susanek zaznamenal shutout a pridal dve asistencie.

Copyright 2022 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.