Zábava

Fínsko Ženy 0-3 Nemecko Ženy: Víťazky skupiny B po komplexnom víťazstve skončili so 100-percentnou bilanciou | Futbalové správy

Alexandra Popp sa vrátila do výsledkovej listiny, keď Nemecko ukončilo svoje skupinové zápasy na Euro 2022 víťazstvom 3:0 nad Fínskom na MK Stadium.

Osemnásobná šampiónka, ktorá zdolala Dánsko 4:0 a Španielsko 2:0 a kvalifikovala sa do štvrťfinále ako víťazka B-skupiny, mala neúspešné pokusy na bránku, kým sa v 40. minúte presadila Sophia Kleinhernová. titul.

Kapitán Nemecka Pop pokračoval vo svojej bodovej sérií vo svojej prvej európskej kampani – posledné dva ročníky vynechal pre zranenie – zdvojnásobil výhodu hlavičkou zo 48. minúty a strelil tri góly v troch zápasoch pre 31-ročného hráča. .

Striedajúca Nicole Anyomiová pridala tretinu na stranu Martiny Vossovej-Decklenburgovej.

Zatiaľ čo Nemecko vo štvrtok v Brentforde nastúpi v posledných ôsmich súbojoch s Rakúskom, Fínsko Anny Signulovej už pred týmto zápasom potvrdilo svoj odchod z turnaja, keď predtým zostúpilo bez bodu na svoje meno po porážke 4:1 s Španielsko. A 1:0 pre Dánsko.

Prvý pokus v zápase prišiel v prvej minúte, keď Bob zamieril domov – a to udávalo tón pre väčšinu prvého polčasu, keď Nemecko zaznamenávalo držanie lopty a skúšal po góle bez toho, aby prinieslo prelom.

Sarah Tabritz poslala strelu nad, Katrina Talaslati, Kleinhern a Giulia Quinn mali každý ďalšiu strelu mimo bránky a Bob poslal loptu tesne vedľa bližšej žrde, keď trafil vonkajškom kopačky.

Obrázok:
Alexandra Popp strelila na Euro 2022 svoj tretí gól v toľkých zápasoch ako Nemecko zdolalo Fínsko 3:0.

Potom, čo sa Talaslahti vysporiadal so zásahom Svenja Huth a výbuchom Marina Hegeringovej z diaľky, Fínsko vyzeralo pripravené na prestávku v regulácii.

Tlak Nemecka sa však napokon vyplatil, Quinn skóroval z pravej strany a Kleinhern bez označenia hlavičkoval z tesnej blízkosti.

READ  Atléti z Hudson Valley sú stredobodom záujmu zimných olympijských hier – MARIST CIRCLE

Ďalší gól strelili tri minúty po prestávke, keď polčasová striedajúca Kathryn-Julia Hendrichová vyslala center a Bob zrazil hlavičkou do siete.

Boli to tri góly v skupine pre muža z Wolfsburgu, ktorý sa nielenže vrátil do hry po tom, čo ho vyradilo zranenie na Eurách 2013 a 2017, ale len nedávno sa vrátil do hry po takmer roku strávenom na vedľajšej koľaji. Rok kvôli problémom s kolenom.

Anyomi, ďalší hráč, ktorý nastúpil do polčasu, zdolal Dalasalati v 63. minúte a zvýšil na 3:0.

Nemecko spečatilo svoje štvrté víťazstvo po štyroch minútach normálneho hracieho času, keď ďalšia náhradníčka Laura Freikongová videla, že jej strelu tečoval Talaslahti.

Čo bude ďalej?

Nemecko nastúpi vo štvrtok v druhom štvrťfinále Eura 2022 proti Rakúsku na štadióne Brentford Community. Začiatok o 20. hodine.

Sledujte Euro 2022 cez Sky Sports

Dobehnite toto leto všetky novinky z Euro 2022 cez Sky Sports a Sky Sports News.

Moderátorka Sky Sports WSL Caroline Barker bude hosťovať po boku Jessicy Creighton a Kylea Walkera. Medzitým Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk a Laura Bassett budú poskytovať analýzy počas celého zápasu.

Doplní ich skúsená anglická brankárka Karen Bardsley a obranca Manchestru City Esme Morgan.

Odborníci a moderátori budú pracovať z mobilného prezentačného autobusu Sky Sports Women’s Euro 2022, ktorý bude sledovať tím Sky Sports News na rôzne štadióny, kde sa budú konať zápasy.

Okrem toho bude základný futbalový podcast Sky Sports pre tento turnaj od 21. júna premenovaný na ženský podcast Sky Sports. Hostiteľmi budú Charlotte Marsh a Anton Doluy a okrem silného programového zloženia okolo turnaja prinesie aj exkluzívne novinky a rozhovory s hráčmi.

Euro 2022: Skupiny…

Skupina A: Anglicko, Rakúsko, Nórsko, Severné Írsko

READ  Filmové projekcie v Centre Theatre v prospech lekárskeho úsilia na Ukrajine

Skupina B: Nemecko, Dánsko, Španielsko, Fínsko

Skupina C: Holandsko, Švédsko, Portugalsko, Švajčiarsko

Skupina D: Francúzsko, Taliansko, Belgicko, Island