Technológie

FirstFT: USA a Čína budú diskutovať o jadrových zbraniach

dobré ráno. Tento článok je priamou verziou nášho informačného bulletinu FirstFT. Zaregistrujte sa u nás Ázie, Európa / Afrika Alebo Spojené štáty Verzia odoslaná priamo do vašej schránky každý pracovný deň ráno

Joe Biden a Si Ťin-pching sa dohodli, že uskutočnia rozhovory zamerané na uvoľnenie napätia, keďže obavy USA zo šírenia jadrových zbraní v Číne a jej nedávneho testu hypersonických zbraní eskalujú.

Poradca pre národnú bezpečnosť USA Jack Sullivan uviedol, že prezidenti USA a Číny diskutovali o potrebe rozhovorov o jadrovej „strategickej stabilite“ na svojom virtuálnom stretnutí v pondelok. Čína už predtým odmietla rokovať o jadrovej dohode, pretože Spojené štáty majú veľký arzenál.

Sullivan povedal publiku v Brookings vo Washingtone, že obaja lídri sa zhodli, že „začneme napredovať v diskusiách o strategickej stabilite“.

Obe strany sa nerozhodli o formáte rozhovorov a Spojené štáty chcú zistiť, či Čína dodrží Jiov sľub. Čínske veľvyslanectvo okamžite nereagovalo na žiadosť o komentár.

Biden a Si Ťin-pching viedli počas včerajších rozhovorov rozsiahle diskusie o Taiwane, no nepodarilo sa im zriadiť žiadne „stráže“, ktoré by zabezpečili, že napätie na ostrove neprerastie do nebezpečného konfliktu.

Ako môžu podľa vás Spojené štáty a Čína zlepšiť vzťahy? Povedz nám čo si myslíš [email protected]. Ďakujeme, že ste si prečítali FirstFT Asia. Tu je zvyšok dnešných správ – Emily

1. Investori žijúci v ‚sne‘ hovorí Bill Cross V rozhovore pre BIMCO Financial Times zakladateľ Bond Investment Board povedal, že napriek tomu, že sa globálna ekonomika prudko zotavuje z epidémie, investori žijú vo „sne“ o rozhodnutí globálnej centrálnej banky pokračovať v posilňovaní svetovej ekonomiky.

2. Začínajúci výrobcovia elektrických vozidiel prekonávajú tých v kancelárii Elektrická automobilka Rivian dnes prekonala Volkswagen v trhovej hodnote a zároveň predbehla konkurenčný startup Lucid Ford, keďže akcie ich do značnej miery nepreukázaného podnikania naďalej rástli po ich nedávnych akciách na burze.

READ  Pigeon Zoznamka SIM Hotfly Boyfriend bude uvedený na iOS, Android, PS Store v júni • Eurogamer.net

3. JPMorgan žaluje Teslu za Muskov tweet o „finančnej bezpečnosti“. Americká banka žaluje Teslu o 162 miliónov dolárov

Žaloba bola pravdepodobne poslednou zo série tweetov od Elona Muska v roku 2018, v ktorých uviedol, že zvažuje prevzatie spoločnosti Tesla Private © Samuel Coram / Bloomberg.

4. Spojené kráľovstvo začína vyšetrovanie národnej bezpečnosti v súvislosti so zbrojným obchodom Nvidie Britská vláda začala hĺbkové vyšetrovanie akvizície amerického výrobcu čipov Nvidia technologickou spoločnosťou Arm so sídlom v Spojenom kráľovstve z dôvodov národnej bezpečnosti, čo predstavuje ďalšiu prekážku na ceste k obchodu v hodnote 54 miliárd dolárov.

5. Nemecko pozastavuje certifikáciu plynovodu North Stream 2 Nemecký regulátor uviedol, že „pozastavil“ certifikáciu plynovodu Nord Stream 2, čím prekonal neúspech plynárenského projektu podporovaného Kremľom a nárast cien plynu v Spojenom kráľovstve a v kontinentálnej Európe.

Trávenie koronavírusom

  • Cathy Pacifik Vzhľadom na prísnu politiku izolácie Hongkongu Govt-19 sú piloti požiadaní, aby niekoľko mesiacov žili mimo Hongkongu.

  • austrálsky Guvernér Federálneho rezervného systému Philip Lowe uviedol, že národné cenové tlaky sú nižšie ako v USA a Spojenom kráľovstve – nárast cien v niektorých ekonomikách je spôsobený skôr Covitom-19 než globálnym posunom k ​​vyššej inflácii.

  • Pfizer Po vzore svojho rivala Merck súhlasila s licenčnou dohodou o rozšírení svojho lacného prístupu k svojej antivírusovej tabletke Kovit-19 po celom svete. Tiež žiada o schválenie tabletky v USA.

  • Definitívny návrat pravidelných letov odvádza rekordný počet Bohatí cestujúci Pre súkromné ​​lietadlá.

Zaregistrujte sa Cesta k newsletteru o obnove, Základný sprievodca obchodom a ekonomikou v epidémiou transformovanom svete.

Prichádza deň

Austrália Business Update Commonwealth Bank of Australia dnes oznámila svoju prvú štvrťročnú obchodnú aktualizáciu.

Výročie Nežnej revolúcie Pripomína 32. výročie celoplošného vystúpenia Česka a Slovenska ako zlomového bodu vedúceho k pádu komunistických režimov vo východnej Európe.

Vyšetrovanie korupcie vo Vatikáne Dnes sa vo Vatikáne opäť začína hlavný proces proti korupcii. Prípad sa točí okolo kúpy obchodnej a obytnej budovy v South Kensington v Londýne Štátnym sekretariátom Svätej stolice. Ak chcete zvýšiť rýchlosť, pozrite si toto video.

Video: Môže Vatikán reformovať svoj fond?

Čo ešte čítame a vidíme

Investori sa hrnú do Indie India, ktorá je sľubnou, ale druhou voľbou pre investorov na ázijskom trhu, sa ukázala ako hlavný príjemca represií Číny voči technologickým spoločnostiam. Ale už jeho štartovacie oddelenie Vysoké teplo?

Graf znázorňujúci rast investícií v indickom technologickom sektore predstihujúci Čínu

Iracké ženy vysídlené ISIS nachádzajú novú slobodu Tradične jedna z najkonzervatívnejších častí Iraku a od invázie pod vedením USA v roku 2003 utrpela násilná islamská militantnosť, kmeňová a najmä sunnitská komunita Anbar prešla niekoľkými jemnými, ale významnými zmenami.

Čínska výzva pre zelené investície Analytici tvrdia, že ak má Čína uspieť v boji proti klimatickým zmenám, musí uvoľniť 6,5 miliardy dolárov do zelených investícií a aktívne reštrukturalizovať svoju ekonomiku. Varovanie prichádza v čase, keď India a Čína oslabili sľuby odstaviť energiu z uhlia v nádeji, že vlády sa zaviažu k odvážnym cieľom v oblasti karbonizácie na COP26.

Neverte príbehu o globalizácii Keď zasiahla vláda 19, mnohí písali sústrasť za globalizáciu zameranú na Čínu. Existuje však len málo dôkazov o tom, že epidémia viedla k úplnému opusteniu krajiny. Prečo sa globalizácia nekoná? pýta sa Megan Green, seniorka na Harvard Kennedy School.

Kryptomeny: Ako regulátori stratili kontrolu Ako regulátori stratili kontrolu nad kryptotrhom v hodnote 2 bilióny dolárov a môžu teraz získať kontrolu? Hlasy z odvetvia – vrátane generálneho riaditeľa Binance „CZ“ a Sama Bankmana-Frieda z FTX – vyvolávajú v tomto filme FT otázku.

Video: Kryptomeny: Ako regulátori stratili kontrolu

knihy

Sprievodca Brazíliou Jaira Bolsanara, medzinárodná iniciatíva Pekingu a mimoriadna odvaha Alexeja Navaľného sú len niektoré z lekcií v zozname najlepších kníh roka o politike od Gideona Rashmana. Nezabudnite pod týmto príbehom odporučiť svoje obľúbené tohtoročné čítania.

Ďakujeme za prečítanie a nezabudnite, že FirstFT môžete pridať do MyFT. Pošlite svoje návrhy a pripomienky na adresu [email protected]

Británia po Brexite – Spoznajte najnovší vývoj v ekonomike Spojeného kráľovstva v súlade so životom mimo EÚ. Prosím zaregistrujte sa Tu

Týždeň pred nami – Začnite každý týždeň ukážkou toho, čo je na programe. Prosím zaregistrujte sa Tu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close