Technológie

Fitbit OS 5.0 prináša zmeny v používateľskom rozhraní a nové ovládacie prvky

Aktualizácia nebude k dispozícii pre staršie zariadenia.

Fitbit Sense a Versa 3 začnú oslovovať prvých zákazníkov. Nový softvér Fitbit OS 5.0 je predinštalovaný v správach a obsahuje zásadné zmeny v používateľskom rozhraní a navigácii. V blogovom príspevku pre vývojárov spoločnosť Fitbit predstavuje novú verziu systému Fitbit OS 5.0 a popisuje ju ako „najväčšia a najpôsobivejšia aktualizácia inteligentných hodiniek od uvedenia Fitbit Ionic v roku 2017„.

Zdroj: 9to5Google

Jednou z najväčších zmien je samotná navigácia, teda ovládanie hodiniek. Posunutím zľava doprava posuniete používateľov o krok späť, zatiaľ čo stlačením bočného tlačidla sa vždy vrátite k číselníku. Zmena sa prejavila aj v novom systémovom písme – Raiju. Je navrhnutý tak aby ste lepšie využili priestor na obrazovke. Taktiež bola implementovaná zmena veľkosti prvkov používateľského rozhrania a cieľových oblastí, aby sa uľahčilo používanie zariadenia pri pohybe / behu.

Fitbit OS 5.0

Zdroj: 9to5Google

Vďaka veľkej aktualizácii budú vývojári spoločnosti Fitbit musieť vykonať zmeny v aplikáciách, aby sa zmenám prispôsobili. K dispozícii bude nový režim kompatibility, ktorý môže pomôcť prekonať rozdiely. Najvýznamnejšia je pravdepodobne skutočnosť, že aplikácie nebudú kompatibilné so systémami Fitbit OS 4 a Fitbit OS 5.

Preto túto aktualizáciu nedostane žiadny iný hardvér ako Fitbit Sense a Versa 3. To znamená, že Versa 2, Versa, Versa Lite a Fitbit Ionic budú používať iba Fitbit OS 4, na druhej strane to neznamená, že podpora starších zariadení skončí. Tieto modely jednoducho nedostávajú žiadne nové softvérové ​​funkcie.

Fitbit OS 5.0 bol vyvinutý výhradne pre modely Versa 3 a Sense.

Zdroj: 9to5Google

Prečítajte si tiež:

Fitbit má nové inteligentné hodinky: Sense s pokročilým meraním stresu a Versa 3 so senzorom GPS

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close