FK Bohroni prehral so Slovenkou Fortuna Liga

Bratislava 27. septembra (Xinhua)-FK Bohroni sa v nedeľu pripojil k AS Trench 2-2 v rámci Fortune Ligy slovenskej futbalovej Premier League, čím ukončil svoju štvorzápasovú prehru, ale iba poslednú v 12-člennom poradí. Päť bodov po deviatich zápasoch.

FK Pohronie v druhom polčase stratilo sľubné vedenie 2: 0 proti AS Trenčín. Diváci v 70. minúte znížili na 2: 1 a v čase zranenia uložili videorozhodcovi pokutový kop.

Boj o najvyššie priečky v rebríčkoch medzi Bratislavou a Trnavou sa zmenil na vášnivý boj. Vedúci ŠK Slovan Bratislava sa vrátil k víťazstvu po dvoch remízach a jednej prehre, keď v prvých 35 minútach dvakrát skóroval, aby si zabezpečil víťazstvo 2: 0.

Nádej, že by sa FC DAC dostal do prvej trojky v rebríčku Tunajskej Strady z roku 1904, začala slabnúť štyri minúty po tom, ako stredopoliar FC Spartak Trnava Simon Cabral zníženou strelou otvoril skóre. Výhra 3: 0 udržiava tím v západnom regióne blízko ligového Slovinska.

Vynikajúci dvojgólový výkon uviedol v tejto sezóne stredopoliar MFK Rusomberok Matej Kochan. Dvadsaťosemročný mladík otvoril skóre v štandardnej kombinácii v 14. minúte zápasu proti MSK Jilina a následne ho premenil na pokutový kop.

MFK Gemlin Mikhailovs naučil SKF Serret lekciu pred gólom, keď strelil jediný gól v zápase na jednu strelu od Colea.

Finálový tím Fortuna Ligy FC Vion Slate Moraves MFK Tatran Liptovský Mikuláš remízoval 2-2.

V stredu odohrali MFK Rusomberok a Sloven Bratislava svoj predchádzajúci odložený zápas tretieho kola. Domáci od roku 2019 neskórovali proti Slovincom, ale napokon dokázali sériu prerušiť gólom na poslednú chvíľu od Martina Regaliho, jediného gólu v zápase.