Korea Open: Pegula získava druhý titul v sezóne

Najlepšie nasadená Jessica Pegulaová z USA zvíťazila v nedeľu na turnaji Korea Open v Soule nad seniorkou Yue Yuan 6:2, 6:3.

Svetová štvorka potrebovala na víťazstvo hodinu a 24 minút, pričom Yuan sa v druhom sete prelomil zo 4-1 na 4-3, kým sa Pegula prelomil a uzavrel druhý set na 6-3.

Pre Pegulu to bol druhý titul v sezóne a štvrtý v kariére, keď vyhral v auguste v Montreale. Američanka bola pred pár týždňami v Tokiu počas ázijského swingu na turnaji WTA Tour vicemajsterkou.

Američanka, ktorá sa už kvalifikovala na finále WTA v Cancúne vo dvojhre aj vo štvorhre, sa stretne so Slovenkami Viktoriou Hrunzakovou (6-2, 6-4), Ashlyn Kruger (6-3, 6-1), Claire Liu (4 -6, 6-3). , 6-0) a Belgičanka Yanina Wickmayerová (6-4, 6-3) skôr v zápase. Bolo to jej 52. víťazstvo v tomto roku – druhé na WTA Tour za Ikou Sviatekovou a Arynou Sabalenkovou.

V skorších kolách čelila 128. Yuanová holandská kvalifikantka Ariane Hardono (6-1, 6-2), Slovinka Kaja Juvanová (6-4, 4-1 zvyšok), štvorka Marie Bousková (7-5). , 7-6 (7)) a Američanka Emina Pektasová (6-7 (3), 6-4, 6-2).