Fortuna liga: SKF Sereď – FC Spartak Trnava 2: 6 (0: 4)

dnes 16:10
|

Futbalisti ŠKF Sereď prehrali v 16. kole Fortuna ligy s FC Spartak Trnava 2: 6.

SKF Sered – FC Spartak Trnava 2: 6 (0: 4)

Ciele: 75., 89. Pankaričan – 5., 45. + Saymon, 10. Adekuoroye (vlastný), 43. Michalík (vlastný), 69. Yusuf, 88. Pačinda

Rozhodovali: Prešinský – Somoláni, Borsányi, ŽK: Adekuoroye, Michalík – Tumma, Kóša, ČK: 45. + Adekuoroye – 75. Tuma obaja po druhom ŽK

Zhromaždenia:

Sereď: Yakubu – Mečiar (30. Slaninka), Ba, Michalík (79. Jarovič), Morong – Adekuoroye, Tatranský (30. Potoma) – Iván, Šumský (46. Pankaričan), Bušnja – Jureškin (46. Duranski)
Spartak: Rusov – Miković (61. Tsaousis), Tumma, Grič (80. Mihal), Turňa – Savvidis (61. Kóša) – Saymon (76. Jónsson), Kolesár, Bukata, Yao (76. Pačinda) – Yusuf

Spartakisti vstúpili do stretnutia vynikajúco. V 5. minúte mohol Yao skoro zvýšiť náskok hostí, keď sa predral stredom poľa a vypálil spoza šestnástky. Jeho strela však tesne minula bránu. Skóre bolo potom opäť v 10. minúte, rohový kop Kolesárov umiestnil do vlastnej brány Adekuoroy. Po počiatočnom šoku sa domáci pokúsili o návrat do zápasu, ale vo finálnej fáze boli neplodní. Naopak v 43. min dali domáci druhý gól, kapitán Michalík hlavou prekonal Jakuba. V nadstavenom čase sa presadil druhýkrát Saymon.

Domáci vstúpili do druhého dejstva bez vylúčeného Adekuoroyeho, ktorý bol v prvom dejstve nariadený po druhej žltej karte. Po hodine hry sa ocitol v dobrej pozícii Bukata, ktorého dobre mierenú strelu vyrazil Yakuba. V 69. minúte tím Yusuf upravil na 0 – 5 po skvelej útočnej akcii po pravej strane, ktorú s prehľadom zakončil Yusuf. V 75. minúte zrejme pre nedostatok skúseností Tumma zbytočne zakopol súpera spoza pokutového územia, ale nasledujúci priamy kop neuspel. V 76. min mali čestný gól aj domáci. Ivánova strela zo štandardnej situácie skončila na brvne na vyčistenie odrazenej lopty do siete Pankaričan. V 81. minúte mal fantastickú príležitosť Jarovič, ale jeho strela letela neškodne do bočnej siete brány. V 88. min sa ujal vedenia striedajúci Pačinda, ktorý zvýšil na 1: 6. Svoj výsledok zavŕšil v 89. min svojim druhým gólom v zápase Pankaričan.

READ  Kde sa pozerať, televízny program, podrobnosti o živom vysielaní a ďalšie

Hlasy trénerov

Peter Lérant, tréner Serede: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Bol to náš tretí zápas za šesť dní. Bohužiaľ, na začiatku sme inkasovali. Celý zápas ovplyvnila situácia druhým gólom, ktorý, ako nám videozáznam ukázal, „nebolo. Ale tak to vo futbale chodí, keď raz zhora nadol. Dnes v podstate nie je čo hodnotiť, môžem súperovi iba pogratulovať k výhre.“

Norbert Hrnčár, tréner Spartaka: „Z našej strany vynikajúci prvý polčas. Hrali sme efektívne a využili sme šancu. V podstate sme dostali všetko, čo sme si predsavzali. Po zmene strán sme pridali ďalšie dva góly, aj keď sme v závere tiež dvakrát inkasovali.“