Hlavné správy

Fotograf TCN Slobodan Kadić získal cenu FIJET Slovakia

7. júla 2022 – Fotoreportér Slobodan Kadić z Total Croatia News a Glas Slavonia získal druhú cenu za fotografiu „Stena je náš svedok“, ktorá vznikla na otvorení medzinárodnej výstavy FIJET Slovakia s názvom „Cestovanie a emócie“. Rok v Jeruzaleme (Izrael).

Slovenská asociácia cestovných novinárov a spisovateľov zorganizovala medzinárodnú výstavu Cesty a emócie, na ktorú sa tento rok zúčastnilo 213 prác z 13 krajín (Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Burkina Faso, Kanada, Česká republika, Chorvátsko, Cyprus, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko). , Veľká Británia a Ukrajina).

Tohtoročnou témou je „Život nie je čiernobiely“ a vystavovateľom je slovenské mesto Piešťany. Medzinárodná porota pod vedením kurátorky výstavy, fotografky, novinárky a spisovateľky Marion Bauer hodnotila fotografie v dvoch kategóriách: kolekcia fotografií a jedna fotografia, pričom na výstavu vybrala 54 fotografií. Voljen Grbac z Chorvátska reprezentoval FIJET v medzinárodnej porote a zúčastnil sa piešťanského veľtrhu. Víťazom prvej ceny sa stal Zuka Jurica Galic (Chorvátsko) za sériu fotografií „Fisherman“.

Slobodan Kadík

„Ako zástupca chorvátskeho FIJET-u som obzvlášť hrdý na úspech svojich kolegov Jurika Galic-Juga a všestranného Slobodana Kadiča, ktorých práce získali ceny jednohlasným rozhodnutím poroty v tejto prestížnej súťaži. Povzbuďte ich, aby sa viac venovali z celého srdca k skvelej a krásnej fotografii a výstave želám čo najväčšiemu počtu návštevníkov na ceste do Európy s dlhou životnosťou,“ hovorí Voljen Kirbach, ktorý trvá na tom, že tohtoročná výstava je najlepšia. Čo sa týka kvality.

Prvú cenu za individuálnu fotografiu získal Slovák Ivan Kenes (Tatra Records). V predchádzajúcich rokoch vystavoval FIJET Slovakia fotografie v zahraničí v Budapešti a Kuvajte. Tohtoročné veľtrhy sú naplánované na október vo Viedni a slovenskom Poprade (Vysoké Tatry). Tina Eterović Čubrilo, prezidentka chorvátskeho FIJET, zablahoželala chorvátskym fotografom a ocenila vynikajúcu prácu svojich členov.

„Sme obzvlášť hrdí na ocenenia Slobodana Kadića a Juricu Galić Juka. A toto fotografické ocenenie dokazuje aktivitu našich členov, ktorí sledujú všetky aktivity Svetovej asociácie FIJET a ich celosvetovo uznávanú profesionalitu. Okrem toho naši novinári a fotografi zvláštny zmysel pre čaro a krásu detailov,“ uzavrel Čubrilo.

READ  FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - SK Slovan Bratislava 2: 1 (1: 1)

Ak sa chcete dozvedieť viac o športe v Chorvátsku, sledujte vyhradenú stránku TCN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close