Veda

Fotograf zachytáva ISS prechádzajúcu Slnkom a Mesiacom z jeho dvora

Fotograf Andrew McCarthy je známy pre streľbu neuveriteľné astrofotografické obrázky zo svojho dvora v Sacramente v Kalifornii. Nedávno do svojho portfólia pridal ďalšie dva obrázky, ktorým padajú čeľuste: ultračistý výhľad na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) križujúcu Slnko a Mesiac.

Vzhľadom na to, že ISS sviští cez Slnko a Mesiac za menej ako sekundu z pohľadu niekoho na Zemi, je jasný obraz tranzitu zachytený nie jednoduchá vec.

McCarthymu sa prvýkrát podarilo zachytiť ISS prechádzajúcu Slnkom v utorok 6. októbra.

“Tento záber bol zachytený súčasne dvoma rozsahmi, jeden s filtrom bieleho svetla pre detaily ISS a jeden so slnečným ďalekohľadom na vodík-alfa pre povrchové detaily,” McCarthy píše. “Zmiešaním obrázkov dohromady získam ostrý a podrobný moment prepravy.”

Bližší pohľad na McCarthyho fotografiu ISS prechádzajúcej Slnkom.

Nasledujúci týždeň, ráno 14. októbra, McCarthy zachytil ISS, ktorá prekročila povrch Mesiaca.

„[A]Keď trávim hodiny hľadaním na správnom mieste, zaradil som výbavu na kraji cesty a dúfal, že zachytím niečo, čo som nikdy predtým nevidel. ISS, osvetlená denným svetlom, prechádza cez polmesiac tenký ako žiletka, “McCarthy píše. “Niečo o tom, ako sa osvetlená ISS rozkročila nad polmesiacom, mu dáva pocit hĺbky, ktorý mi chýba v mojich predchádzajúcich tranzitných záberoch.”

“Toto bolo zachytené zaznamenaním videa s vysokou snímkovou rýchlosťou počas pasáže a spojením celej mozaiky mesiaca po dokončení pasáže, ktorá bola potom zmiešaná so zábermi nasnímanými pred východom slnka, aby sa získal ‘zemský svit’, ktorý vidíte v tme. strana Mesiaca. “

Bližší pohľad na McCarthyho fotografiu ISS prechádzajúcej cez Mesiac.

Nájdete viac McCarthyho prác jeho obľúbený Instagram. Môžete tiež kúpiť si umelecké tlače jeho diel a dostávať ďalšie výhody (vrátane úplných záznamov o tom, ako boli fotografie urobené) od používateľa podporovať ho cez Patreona.


Obrázkové kredity: Fotografie Andrew McCarthy a použité so súhlasom

READ  Medzinárodná vesmírna stanica nádherne zachytáva Auroru Zeme

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close