Zábava

Francúzska armáda: Bývalý francúzsky vojak obviňuje Ukrajinu z vojnových zločinov proti ruským silám

Ruská armáda tvrdí, že viac ako 6 500 cudzincov operuje v najmenej 62 krajinách po celej Ukrajine, väčšina z nich v bojoch.

Predpokladá sa, že až 400 ľudí je uväznených v Azovstale, masívnom komplexe železnej rudy v Mariupole, meste pozdĺž Azovského mora, ktoré bolo počas posledných dvoch mesiacov vážne poškodené bojmi. Nový Zéland.

Daily News uvádza, že Adrian Bouquet, bývalý francúzsky vojak, ktorý niekoľko týždňov distribuoval zdravotnícke vybavenie a zásoby na Ukrajine, sa odvolával na údajné zverstvá spáchané bojovými silami pluku Azov a neonacistov pod ukrajinskou Národnou gardou. telegraf.

„Tam, na tom mieste som videl vojnové zločiny. Videl som veľa vojnových zločinov. Jediný zločin, ktorý som tam počas svojich dní videl, spáchali ukrajinské sily,“ povedal Pockett začiatkom tohto týždňa pre rádio Sud.

Bocquet uviedol, že v krajine strávil niekoľko týždňov poskytovaním lekárskej a humanitárnej pomoci nemocniciam a sirotincom, no časť tejto pomoci sa dostala do rúk ukrajinskej armády.

„Videl som, ako ruských vojakov zajali, zviazali a poriadne zbili… priviedli ich. [to a detention area] V skupinách po troch alebo štyroch na mikrobusoch. Každý vojak vystupujúci z mikrobusu dostal guľku z pušky Kalašnikov z kolena… tí, ktorí sa priznali, že sú dôstojníci, boli zastrelení do hlavy,“ povedal bývalý vojak.

„Keď som sa vrátil do Francúzska, bol som veľmi šokovaný tým, čo povedali pozvaní do televíznych relácií. Medzi tým, čo som videl v televízii a tým, čo som videl na mieste, bola priepasť. Pre mňa to bolo nechutné,“ povedal Pockett.

Povedal, že videl bojovníkov pluku Azov operovať po celej krajine. „Z môjho pohľadu ma šokuje, že Európa stále vyzbrojuje silu s neonacistickými, neonacistickými identitami. Nehovoríme o tom. Je to symbol SS vyrazený po celej Ukrajine, všade.

READ  Anna Delvi hovorí o objave Anny Julie Cornerovej: „Je to veľmi milé dievča“

„Na Ukrajine to nikoho nezaujíma, zároveň ich vyzbrojujeme európskymi zbraňami. Idú a páchajú vojnové zločiny, videl som to na vlastnej koži.

Na otázku, čo robil Azov v krajine, bývalý vojak, ktorý povedal, že bol v napätej väzbe 10 hodín, povedal, že ho pred odletom do Poľska deportovali cez Slovensko a vzali do lietadla. Späť do Francúzska, podľa správy. Minulý mesiac dánsky muž bojujúci na Ukrajine potvrdil miestnym médiám, že zajatí ruskí vojaci sú obesení.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close