Svet

Francúzska rozhlasová stanica omylom zverejnila nekrológy živých osobností – Svet – Správy

Francúzska rozhlasová stanica Radio France Internationale (RFI) omylom zverejnila na svojom webe asi 100 vopred pripravených nekrológov popredných a stále žijúcich osobností sveta.

Stanica uviedla, že zverejnenie smútočných oznámení bolo spôsobené „technickým problémom“, a ospravedlnila sa. „Ospravedlňujeme sa zúčastneným ľuďom, ako aj našim priaznivcom, ktorí nám dôverujú,“ citovala RFI BBC.

Medzi obvinenými osobnosťami sú britská kráľovná Alžbeta II., Americký herec Clint Eastwood, brazílsky futbalista Pelé, francúzska herečka Brigitte Bardot, iránsky ajatolláh Ali Chameneí, bývalý americký prezident Jimmy Carter či kubánsky exprezident Raúl Castro.

Rozhlasové stanice a iné médiá často pripravujú nekrológy vopred, aby ich bolo možné rýchlo zverejniť v prípade smrti človeka.

Problém nastal, keď RFI presunula svoje webové stránky do iného systému na správu obsahu, uviedla stanica vo vyhlásení. Nekrológy boli zverejnené nielen na jeho vlastných webových stránkach, ale aj na partnerských portáloch ako Google a Yahoo. RFI uviedla, že sa „mobilizuje, aby napravila túto vážnu chybu“.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Pápež František po prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov - World - News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close