Technológie

Francúzski vedci odhaľujú schopnosť chatbotov prekonať neochotu očkovania

Tím francúzskych intelektuálov navrhuje nový prístup k riešeniu naliehavého problému neochoty očkovania v mnohých krajinách EÚ. V štúdii zverejnenej v októbri tohto roku vedci úspešne dokázali, že používanie technológie chatbotov môže znížiť neochotu očkovania.

Prečo na tom záleží

The recenzia chatbota Centrum National de la Research Scientific (CNRS) zahŕňa výskumníkov z francúzskych národných inštitútov zdravia a lekárskeho výskumu INSERM a ENS-PSL.

Štúdia, zverejnená Journal of Experimental Psychology: AppliedInterakcia s chatbotom vyvinutým spoločnosťami CNRS, ENS-PSL a INSERM dokázala v skúšobnej skupine 338 účastníkov znížiť odmietnutie vakcíny o 20 %.

Kontrolná skupina, ktorá dostala len stručné informácie o vakcíne Govit-19, nemala porovnateľné výsledky z hľadiska všeobecného vnímania a preferencie očkovania.

Skvelý trend

Hoci takmer tri štvrtiny dospelých Európanov sú v súčasnosti plne zaočkované proti COVID-19, v jednotlivých krajinách existujú obrovské výkyvy v zaočkovanosti.

Ako je v ňom uvedené Monitor vakcíny K 25. novembru 2021 už jednotlivé krajiny EÚ ako Centrum Európskej únie pre prevenciu a prevenciu (ECDC), Portugalsko (81,5 percenta), Írsko (76,2 percenta) a Dánsko (76 percent) už výrazne pokročili v imunizácii. Ich populácia je plne zaočkovaná proti vakcíne COVID-19, zatiaľ čo zaočkovanosť v iných krajinách, ako je Nemecko, Francúzsko alebo Rakúsko, stabilne stagnuje na úrovni menej ako 70 percent.

V iných častiach Európy, najmä na juhozápade, je zaočkovanosť nižšia ako 50 percent. Na Slovensku (45,7 percenta), Rumunsku (37,3 percenta) a Bulharsku (24,7 percenta) len veľmi málo ľudí dostalo dvojitú vakcínu proti COVID-19.

Tieto neúspechy očkovania nie sú spôsobené len nedostatkom vakcín, ale v mnohých prípadoch sú výsledkom súčasného podozrievania mnohých Európanov.

Francúzski vedci teraz dúfajú, že technologická komunikácia, ako sú chatpoty, bude mať v budúcnosti pozitívny vplyv na tieto čísla.

V príspevku

Autori štúdie zdôrazňujú, že „účinky interakcií chatbotov by sa mali ukázať ako udržateľné a konzistentné medzi vekovými skupinami a tými, ktorí sú najodolnejšie voči vakcíne“, a to najmä u mladých a dobre vzdelaných účastníkov.

READ  Priemyselní analytici sú stále optimistickí v tom, že sa tento rok dočkáme zmeny v pro

Dodali: „Polovica experimentálneho tímu sa neskôr pokúsila presvedčiť ostatných, aby sa dali zaočkovať, a tri štvrtiny z nich uviedli, že čerpali informácie poskytnuté chatbotom.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close