Hlavné správy

Francúzsko dosiahlo rekord: Viac ako 20 000 infikovaných CORONAVIRUSOM

Po spočítaní rekordných 20 330 nových prípadov sa celkový počet infikovaných ľudí od začiatku pandémie vo Francúzsku zvýšil na 691 977 osôb. Za posledné dva dni hlásilo ministerstvo viac ako 18 000 nových prípadov denne, uviedla agentúra Reuters. Vo Francúzsku došlo za posledných 24 hodín k 109 úmrtiam súvisiacim s celkovým počtom úmrtí, čo predstavuje 32 630 osôb. Aktuálny nárast úmrtí je najvyšší za posledný týždeň, ale nižší ako maximum asi 150 úmrtí pred niekoľkými dňami.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Počet úmrtí ľudí s COVID-19 však možno čiastočne skresliť, pretože zdravotníctvo často uvádza údaje z domovov dôchodcov agregované za posledných niekoľko dní. Počet hospitalizovaných osôb sa tiež zvýšil o ďalších 240 na 7864. Z toho 1448 je na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS), o 21 viac v posledný deň.

V apríli, na vrchole koronárnej krízy, bolo na jednotkách intenzívnej starostlivosti s COVID-19 hospitalizovaných viac ako 7 000 ľudí. Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran vo štvrtok oznámil, že bary v treťom najväčšom francúzskom meste Lyon a ďalších troch mestách budú musieť v najbližších dňoch ukončiť svoju činnosť, aby sa zabránilo šíreniu vírusu. Paríž aj Marseille už také opatrenie prijali.

READ  Koronavírus ONLINE: Vakcína od americkej spoločnosti nebude pripravená na zvolenie. Je to rana pre Trumpa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close