Francúzsko oznámilo tri tímy, ktoré vyhrali finále Billy Jean King Cup v roku 2019

Francúzsko vymenovalo tri tímy, ktoré v roku 2019 vyhrali, aby obhájili titul vo budúcom mesiaci finále Billy Jean King Cup vo Francúzsku, pričom na vrchol sa vrátia Caroline Garcia, Alice Garnett a Fiona Ferro.

Francúzsko vyhralo ročník 2019, keď Christina Meladenovic a Pauline Parmentier porazili Austráliu vo finále v Perthe.

Fed Cup, minulý rok premenovaný na Billy Jean King Cup na pamiatku amerického ženského tenisového priekopníka, bol reštrukturalizovaný do tenisového formátu Svetového pohára, pričom 12 krajín súťažilo viac ako týždeň.

Finále sa pôvodne malo konať v maďarskej Budapešti v apríli 2020, ale dvakrát bolo odložené kvôli epidémii Kovit-19 a teraz sa uskutoční v pražskej O2 aréne od 1. do 6. novembra.

Každý zo súťažiacich národov bude hrať dva tímové zväzky, aby určil víťazov štyroch tímových tímov, po ktorých postúpia do semifinále. Každý ponor pozostáva z dvoch dvojhier a dvojíc.

Tenisová tour vyšetruje obvinenia zo zneužívania Svereva

Strana sa z austrálskeho tímu stiahla na finále Billy Jean King Cup

Medzi konkurentmi je Austrália, Bielorusko, Belgicko, Kanada, Česká republika, Nemecko, Rusko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko a Spojené štáty.

Austrália bude bez svetovej dvojky Ash Parde na druhom mieste, za ňou budú 47. Ajla Tomjanovic, Astra Sharma a Storm Sanders, debutantky Ellen Perez a Olivia Kadeki.

Absencia večierka je ranou pre súťaž, ale ostatných päť veľkých šampiónov dvojhry je zmiešaných: Corbin Muguruza, Sloane Stephens, Victoria Azarenka, Angelique Gerber a Barbora Grejikova.

Švajčiarsky tím povedie zlatá medailistka z dvojhry Belinda Benziková, v silnom tíme Ruskej tenisovej federácie sa predstaví majsterka Tokio v zmiešanej štvorhre Anastasia Pavluchenkova.

K ďalším popredným menám patrí kanadská dvojka z turnaja US Open Lela Fernandezová a na americkej strane bude Stephensová, v ktorej sa predstavia Jessica Begula, Daniel Collins, Coco Vandewe a Carolyn Tolhide.