Francúzsko sa vracia do sveta žien

Francúzska ženská reprezentácia zdolala Nórsko 4:1 a vyhrala majstrovstvá sveta žien v ľadovom hokeji 2022 v skupine I. skupiny v Angers a postúpila späť do prvej divízie ženského sveta pre rok 2023.

3586 fanúšikov v ringu vytvorilo nový rekord ženského hokeja vo Francúzsku a videli vyrovnaný zápas, v ktorom Francúzsko porazilo Nórky 40:37. Estelle Twin získala za Francúzsko tri body (1 + 2) pre štyri rôzne hráčky.

„Je to dobrá vec pred našimi divákmi. Predviedli sme skvelú hru od začiatku do konca. Začali sme dobre, sme tu, ukázali sme im, že sme pripravení. Sme s tým veľmi spokojní,“ povedal Twin .

Francúzsko a Nórsko boli vyrovnané po troch zápasoch v zápase proti ťažko skúšanému Nórsku.

Francúzsko a Nórsko vstúpili do finálového zápasu dvoma výhrami proti Holandsku a Slovensku a do finále tiež so siedmimi bodmi a rozdielom +6 gólov v priebehu času. Toto je hra, v ktorej víťaz berie všetko. Kto strelí najviac gólov po 60 minútach, predĺžení alebo rozstrele, vyhrá zápas a postúpi na Majstrovstvá sveta žien v ľadovom hokeji 2023.

Zatiaľ čo sen Nórska o opätovnom získaní moci prvýkrát od roku 1997 bol odložený, vrátilo sa na najvyššiu úroveň Francúzska, ktoré bolo zosadené v roku 2019.

„Toto bol cieľ pre Nórsko už dlho. Podarilo sa nám to takmer dvakrát. Všetci v tíme videli vzostupy a pády a neprišli do najvyššej súťaže, bolo by to obrovské,“ povedal pred zápasom nórsky útočník Andrea Dalen. Čakanie na propagáciu bude pokračovať.

Nórsko začalo v prvej tretine výborne. Nóri mali po ôsmich minútach hry prevahu 10:5 a chystali sa začať svoju druhú presilovú hru, keď v strednom pásme prišli o stranu.

Nórska brankárka Ena Nistromová zobrala Chloe Aurrdovú za prekážku pre dvoch hráčov a poslala vodorovnú prihrávku Estelle Twin, ktorá otvorila skóre pre Les Blues, keď hral ako skrat.

READ  Peter Sagan na Giro d'Italia 2020 - výsledky 16. etapy

„Toto je neskutočné. Roky sme čakali na usporiadanie majstrovstiev sveta na domácej pôde. Napokon sa tak stalo a získali sme zlato. Bol to splnený sen,“ povedal Aurad.

„Nie je to ľahký začiatok. Bolo to ťažké, ale mali sme svoje systémy, nasledovali sme ich. Vedeli sme ich zastaviť. Nakrútili sme web, priniesli návštevnosť. Jednoducho sme urobili, čo sme museli.

Gólom aj Francúzsko zlepšilo svoju hru a vytvorilo pred nórskou sieťou väčšie nebezpečenstvo.

Francúzske úsilie sa vyplatilo, pretože Nóri opäť bojovali s francúzskou druhou útočnou líniou o 10:28 stredoveku. Obrankyňa Lucy Quardo schmatla tašku s pomocou Twaina.

1:39 Potom Twin opäť upútal pozornosť pri odbere v neutrálnej zóne a nakŕmil Claru Rosierovú na 3:0.