Technológie

francúzsky parlamentný výbor pre Taiwan; 3. návšteva za 10 mesiacov

Tchaj-pej 7. júna (CNN) – Delegácia piatich francúzskych senátorov pricestuje v stredu na Taiwan už tretíkrát za posledných 10 mesiacov, informovalo v utorok ministerstvo zahraničných vecí (MOFA).

Delegácia vedená Joelom Currievom, podpredsedom Taiwanskej skupiny priateľstva francúzskeho Senátu a podpredsedom Senátneho výboru pre zahraničné, obranné a ozbrojené sily, sa stretne s prezidentkou Tsai Ing-wen (蔡英文) a ďalšími vysokými predstaviteľmi. Počas pobytu MOFA uviedlo vo vyhlásení.

Ďalšími členmi delegácie budú senátori Vincent Ebel, Sylvie Coy-Sawent, Danny Watteblet a Ludovic Hay.

MOFA uviedlo, že zákonodarcovia si vymenia názory s taiwanskými predstaviteľmi na globálne a regionálne bezpečnostné otázky, technologické inovácie a priemyselné dodávateľské reťazce.

Toto je druhá Guerriauova návšteva Taiwanu od jeho návštevy v roku 2018 a podľa MOFA senátor naklonený Taiwanu predložil vo francúzskom Senáte niekoľko protaiwanských zákonov.

Guerriau je protaiwanský návrh zákona schválený francúzskym zákonodarným zborom, ktorý podporila rezolúcia prijatá Senátom v máji 2021 na podporu medzinárodnej účasti Taiwanu.

Návšteva jeho delegácie nadväzuje na minuloročné návštevy dvoch ďalších francúzskych parlamentných delegácií.

Alain Richard, predseda výboru taiwanského priateľstva francúzskeho Senátu, ktorý pôsobil ako minister obrany krajiny v rokoch 1997 až 2002, a ďalší zákonodarcovia navštívili Taiwan v októbri 2021 a šesťčlenná delegácia Francúzskeho národného zhromaždenia pricestovala na Taiwan v decembri 2021 .

Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že časté návštevy predstaviteľov oboch komôr francúzskeho parlamentu sú prejavom priateľstva medzi oboma krajinami.

Súvisiace správy

8. júna: Delegácia francúzskeho Senátu pricestovala na šesťdňovú návštevu Taiwanu

7. jún: Slovensko stojí pri Taiwane: prichádza slovenský zákonodarca

3. júna: Bývalý minister kultúry, francúzsky senátor diskutuje o sile detskej literatúry

dec. 17: Francúzska delegácia zdôrazňuje dôležitosť zachovania súčasného status quo v Taiwanskom prielive

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close