Frankfurt 0-2 Neapol: Victor Osimhen a Giovanni Di Lorenzo sú v cieli, keďže lídri Serie A vyhrali Ligu majstrov v poslednom 16. zápase | Futbalové správy

Victor Osimhen a Giovanni Di Lorenzo hlásia, že dajú Neapolu výhodu v zápase 16-tky Ligy majstrov s Eintrachtom Frankfurt; Randall Kolo Mwani bol vylúčený a suspendovaný na druhý zápas v Neapole

22:48, Spojené kráľovstvo, utorok 21. februára 2023

Victor Osimhen v utorok opäť skóroval, keď Neapol vyhral 2:0 v prvom zápase Ligy majstrov na ihrisku Eintrachtu Frankfurt.

Útočník Nigérie strelil svoj desiaty gól v posledných ôsmich vystúpeniach vo všetkých súťažiach, vsietil ho v 40. minúte po sústredenom tlaku hostí.

Osimhen trafil žrď a kapitán Frankfurtu Kevin Trapp zneškodnil penaltu, keď jeho spoluhráč Kwicha Kvartskelia čelil ohlušujúcemu pískaniu domácich priaznivcov.

Frankfurt sa posmelený penaltovou chybou Kvartskelia začal tlačiť dopredu, keď sa jasajúci fanúšikovia dostali hlasnejšie a viac do hry.

Hirving Lozano využil priestor navyše a uháňal po pravom krídle, aby prekonal Osimhenovo ľahké zakončenie na zadnej tyči. O minútu si trik zopakovali, no tentoraz bol gól vylúčený pre ofsajd.

Obrázok:
Giovanni Di Lorenzo z Neapola oslavuje so spoluhráčmi po tom, čo strelil druhý gól svojho tímu proti Eintrachtu Frankfurt

Kapitán Neapola Giovanni Di Lorenzo strelil druhý gól v 65. minúte prudkou strelou z otočky po tom, čo mu Kvartskelia prihral loptu do cesty. Andre-Frank Zambo Anguiza hrá proti Gruzíncovi s ťažkou loptou.

Minúty pred nádejou Frankfurtu na návrat bol vylúčený hviezdny útočník Randall Kolo Mwani za to, že chytil Anguizu, keď po ňom hodil loptu. To znamená, že francúzsky útočník bude suspendovaný na druhý zápas v Neapole.

Neapol, ktorý vedie Serie A o 15 bodov, bol otrasený skôr netypickými chybami, kým Osimhen upokojil nervy hostí.

Čo bude ďalej?

Frankfurt Späť do Bundesligovej akcie v sobotu s výletom k ostatným štyrom prenasledovateľom RB Lipsko; Začiatok o 14.30 hod. Potom putuje na nemeckú stranu Wolfsburg nedeľa 5. marca; Začiatok o 16.30 hod.

READ  Recenzia: Shadow Country - Sinuroba

z Neapolu Ďalší zápas v Serie A s výletom Empoli v sobotu; Začiatok o 17. hodine. Lídri ligy potom hostí nádeje Ligy majstrov Lazio piatok 3. marca; začiatok 7.45 hod.