Hlavné správy

Franklin 2022 GP pre majstrovstvá Európy

Mallory Franklin bude tento víkend na majstrovstvách Európy v kanoistickom slalome v Liptowskom Mikuláši pasovať silnému britskému tímu.

A strieborný medailista z olympiády dúfa, že nové tréningové prostredie mu dá šancu na Slovensku.

Tento 27-ročný hráč spolupracoval s Craigom Morrisom po desiatich rokoch pod vedením dvojnásobného olympijského medailistu Richarda Hounslowa v sezóne 2022.

Povedal: „Je to olympijská voľba na budúci rok, takže vždy chcete dosiahnuť výsledky.

„Idem tento rok, opäť získam medailu, ale reálne to vytvára ten imidž a ten vzťah a snažím sa v budúcom roku dosiahnuť väčší pokrok.

„Rád vymýšľam medaily, ale pádlujem, pretože ma to baví.

„Chcem sa dozvedieť viac a viac. Súčasťou toho bolo aj prijatie opatrení na zmenu prostredia okolo mňa.“

Joe Clarke, ktorý v tejto sezóne vyhral v Riu 2016 zlatú medailu, túži na nadchádzajúcich majstrovstvách zhodiť rivala Jiřího Prešvecka z jeho piedestálu.

Clark neuspel na skúške na olympijských hrách v Tokiu 2020 po niekoľkých zraneniach.

Clark povedal: „Teraz vyhral olympiádu, vyhral svety, vyhral majstrovstvá Európy, takže vie, čo má robiť, a zakaždým ide von a robí to.

„Štýl, akým pádluje, ja nemôžem pádlovať týmto štýlom, takže môžem len kopírovať to, čo robí, a byť taký dobrý alebo lepší ako on.

„Určite si z jeho hry môžem vziať nejaké veci, ale moju hru to posilňuje, aby som pracoval na mojich silných stránkach, aby som ho mohol poraziť.“

„Ak sa vrátim na to miesto, viem, že to budú dobré preteky.“

Clark získal zlato v novosúťažnej súťaži v extrémnom slalome počas majstrovstiev sveta v roku 2021, ktoré budú zaradené do programu olympijských hier v Paríži v roku 2024.

READ  V Mexiku odstránili Kolumbovu sochu, ktorú chcú aktivisti zbúrať

V boji s extrémnou disciplínou sa k nemu pripojí Kimberly Woods, ktorá súťaží v programe C1 a K1, ktorý už má zbalený.

Juniorské tímy Megan Hammer-Evans, Peter Lingstead a Sophie O’Keefe sú pripravené predviesť svoj talent na medzinárodnej seniorskej scéne po tom, čo ich navrhol ich olympijský tím.

Waleský hráč kriketu Hammer-Evans opustil tím do 23 rokov, ale našiel nový impulz, aby sa dostal do seniorského kádra.

Povedal: „Výber pre mňa znamená veľa, pretože minulý rok bol sklamaním a nevytvoril tím pre hráčov do 23 rokov.

„Takže minulé leto som bol veľa doma, všetci pretekali v zahraničí, bol to veľmi ťažký rok, takže som bol pripravený vrátiť sa.

„Veľmi som sa sústredil na to, aby som to získal, najmä preto, že tam bol extra priestor pre seniorov, takže cez víkend to bolo veľmi stresujúce, ale som rád, že to vyšlo naopak.“

V zostave majstrovstiev Európy sú olympionici z Tokia 2020 Adam Burgess a Bradley Forbes-Griens, ako aj starší hráči kriketu Christopher Bowers a Ryan Westley.

Sportspeed 2022

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close