Franklin bol na Slovensku korunovaný majstrom Európy

Mallory Franklin Liptowski oslavuje vysnívaný začiatok sezóny 2022 po tom, čo na majstrovstvách Európy v kanoistickom slalome v Mikuláši skončil s plným počtom medailí.

Strieborná olympijská medailistka sa v sobotu po bronzovej medaile z K1 stala majsterkou Európy v C1, keď zdolala Marjorie DeLasseovú z Francúzska za 1,72 sekundy.

Franklinová preťala cieľovú pásku za 1:53,35 sekundy a získala titul prvýkrát od roku 2019, bronz za Telasasom získala Češka Theresa Fiserová za 1:55,77.

Po zisku pamätnej zlatej medaily povedal: „Mal som pocit, že na týchto pretekoch pádlujem dobre. Som rád, že som prišiel a vyhral zlato. Môj kriket si naozaj užívam.

„Milujem preteky v Liptowski, trénovať Rich (Hounslow) sú moje prvé medzinárodné preteky, takže som veľmi nadšený, že môžem tento víkend predstaviť medailové programy.

„Neviem, kedy mám trafiť, bol som úplne uzavretý vo svojom vlastnom pláne a naozaj som chcel doraziť na bráne číslo dva. Keď sa dostanete cez pád a začnete pádlovať z tejto sekcie, pochopíte, ako robia.

„Bol som šťastný, že som konečne zajazdil dobre. Túto zimu som strávil na kajaku veľa času, pretože som veľmi šťastný, kde je teraz moja C1.“

Po zisku striebornej medaily na Extrémnom slalome, nových olympijských hrách pre Paríž 2024, odchádzal 27-ročný pretekár zo Slovenska s unikátnou medailou v každej farbe.

Franklinová, ktorá vo štvrtok získala striebro v tíme K1, spolu s Kimberly Woodsovou a Megan Hammer-Evansovou sa spamätala z katastrofálneho začiatku a ukoristila veľkolepé druhé miesto.

READ  Turecko víta vymenovanie slovenského veľvyslanca v Líbyi Johna Kubisa

Povedal: „Extrémny slalom je šialené podujatie. Keďže predtým toho nebolo veľa, chcel som ísť von a získať nejaké skúsenosti. Veľmi ma bavilo bojovať o miesta a rozvíjať taktiku.

„Keď tri štvrtiny vyhrajú medailu a dostanú sa do finále, keď sa dostanete do situácie, že prevraciam loď, vždy stojí za to bojovať, aby ste sa dostali späť do mixu.

„Nikdy to neopustíš. Ak ľudia robia chyby alebo robia malé chyby, myslím si, že stojí za to bojovať až do konca. Je to pre mňa dobrý šampionát, dramatický a dlhotrvajúci.“

„Prichádzať so štyrmi medailami je skvelé, že som nazbieral medaily na minuloročných olympijských hrách aj majstrovstvách sveta a na každej som získal tímovú medailu individuálne. Som nadšený z toho, čo sa deje počas tohto roka.“

Britský tímový kolega Woods chýbal vo finále mužskej C1, Adam Burgess nedokázal postúpiť zo semifinále mužskej C1.

V extrémnom slalome skončil majster sveta z roku 2021 Joe Clarke z prvých dvoch kvalifikačných kôl svojho štvrťfinále, keďže sa mu nepodarilo postúpiť, kým Woods sa musel uspokojiť s tretím miestom.

A tokijský olympionik Bradley Forbes-Cryans vo svojom štvrťfinále minul bránu.

Fotografický kredit: ritBritishCanoeing