Hlavné správy

French Open 2022: Novak Djokovič porazil Slováka Alexa Molkana a postúpil do tretieho kola | Tenisové novinky

PARÍŽ: Svetová jednotka Novak Djokovič si udržal titul 6-2 6-3 7-6 (4) po tom, čo v stredu zdolal Slováka Alexa Molkana v 2. kole tenisovej série French Open. Na ceste na Grand Slam.
Djokovičovi sa nepodarilo obhájiť titul na Australian Open po odmietnutí očkovania proti Covit-19, čím sa prerušil trojnásobný nerozhodný výsledok o ďalšie grandslamové tituly, keď Španiel Rafa Nadal porazil Srbsko a Rogera Federera porážkou Melbourne Park Major. Začiatok roka.
Ďalšie úspešné obnovenie kampane Rolanda Kerosa v roku 2021, keď v semifinále porazil 13-násobného víťaza French Open Nadala, pozdvihne Djokoviča spolu s jeho najlepším rivalom.

Tridsaťpäťročná Djokovičová v nechytateľnom dni na Court Suzanne Langlen prekonala úvodné dva sety, pričom trikrát prekonala podanie Molkana bez toho, aby dala Slovenke šancu na vlastnú loptičku.
Dvadsaťštyriročný Molkan, ktorého trénuje Djokovičova dlhoročná trénerka Marion Wajda, bol 255., keď vlani v máji v Belehrade prehral s Djokovičom v dvoch setoch v jedinom stretnutí. 38. najvyššie umiestnenie v kariére.
Keďže Molkan nemal čo stratiť, v treťom sete otvoril ramená a vynútil si Djokovičovu skorú výhodu agresívnym úderom do celého ihriska, aby zrušil tajbrejk.
Djokovič však dokázal zaradiť vyššiu rýchlosť a posunúť svoj druhý mečbal, keď ľavoruký hráč cez return videl sieť.
„Bol to ťažký zápas, fúkal veľký vietor a zmenil sa smer,“ povedal na súde. „Musíte sa plne sústrediť.
„Mám k Alexovi veľký rešpekt. Má hru ako stvorenú pre tento povrch. Dúfam, že toto je poslednýkrát, čo budem hrať proti Marion Vajdovej ako tréner súpera.“
Hráč prvého renkingu sa najbližšie stretne vo 4. kole so slovinským niekdajším svetovým hráčom číslo 43 Aljazom Bedaneom.

READ  Stephanie - Zabudnutá princezná Rusov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close