French Open 2023: Ika Sviatek má dvojitú bagetu na Roland Garros, Coco Goff porazila Mirru Andreevovú

• Autor: Jonathan Jureko
  • BBC Sports na Roland Garros

zdroj obrazu, Dobré obrázky

popis obrázku,

Iga Swiatek zaznamenal štvrté víťazstvo v kariére 6:0 6:0, no prvé na grandslamovom podujatí.

Termíny: 28. mája – 11. júna miesto: Roland Garros, Paríž

Pokrytie: Živé textové a rádiové komentáre k vybraným zápasom cez BBC Radio 5 Sports Extra, webovú stránku a aplikáciu BBC Sport

„Nechcem byť lenivý,“ hovorí nasadená Ika Sviatek po tom, čo porazila Číňanku Wang Xinyu 6-0 6-0 a postúpila do štvrtého kola French Open.

Poliak Zwiadek, ktorý sa usiluje o svoj tretí titul na Roland Garros, vyhral štyri zo svojich šiestich setov bez prehry.

Coco Goff využila svoje najlepšie skúsenosti, aby odbila zápas zo setu proti 16-ročnej Ruske Mirre Andreevovej.

Napriek tomu si 19-ročný americký šiesty hráč zachoval pokoj a vyhral zápas 6-7 (5-7) 6-1 6-1.

Sviatek, ktorý vlani na parížskej antuke porazil Goffa vo finále, potreboval iba 51 minút na to, aby zaznamenal svoj prvý „double bagel“ na grandslame.

„Vždy sa snažím byť opatrný, pretože po víťazstve na týchto turnajoch nechcete byť leniví,“ povedal Svidek na tlačovej konferencii.

„Nie je ľahké vyhrať tieto zápasy. Niekedy si však vaša hlava pamätá len skóre a ja chcem byť vždy pripravený na každú situáciu.“

Nehovoriac o ‚ctihodnej‘ Sviatkovej ‚Egas Bakery‘

21-ročný Swiatek je známy svojou nemilosrdnosťou pri svojich víťazstvách a vyhral niekoľko setov 6-0 alebo 6-1 – známe ako „bagels“ a „breadsticks“ – čo viedlo k vytvoreniu účtu na Twitteri. Pekáreň Igas.

„Twitter o tom môže rozprávať, ale ja sa sústredím na tenis. Čo sa týka súperov, veľmi sa mi do toho nechce.

„Chápem, prečo to ľudia robia, pretože je to zábava a tenis je zábavný. Ale z pohľadu hráčov chcem byť k svojim súperom úctivý a nevidíte veci do zákulisia.“

„Niekedy nie je ľahké hrať takéto zápasy a niekedy to nie je jednoduché ani pre súperov.“

Svetová jednotka sa stretne s víťazkou US Open z roku 2019 Biancou Andreescuovou alebo Ukrajinkou Lesiou Tsurenko v osemfinále.

Napriek tomu, že v Ríme pred Roland Garros utrpel zranenie podkolennej šľachy, Zviadek zažehnal obavy o svoju kondíciu, keď dominoval v úvodných troch kolách.

S bieloruskou druhou nasadenou Arynou Sabalenkovou je Sviatek považovaný za favorita na víťazstvo na antukovom grandslame a šance tejto dvojice zvýšilo odstúpenie kazašskej štvrtej nasadenej Eliny Rybakinaovej, ktorá je súčasťou vznikajúcej „veľkej trojky“ na WTA Tour. -.

Gaff vyhráva bitku mladosti

Koko Goff hral na seniorskej úrovni s mladším súperom tretíkrát

Keď Goff vtrhla na scénu ako 15-ročná vo Wimbledone v roku 2019 a stále sa cítila čerstvo v pamäti, bolo zvláštne vidieť ju vo vzácnej pozícii hrať mladšiu súperku.

Andreeva mala len 15 rokov, keď v apríli začala svoju ohromujúcu cestu do štvrťfinále Madrid Open, počas turnaja dovŕšila 16 rokov a získala pochvalu od skúsených profesionálov – vrátane britskej bývalej svetovej jednotky Andyho Murrayho.

Keďže títo dvaja mladíci, ktorí spolu nedávno trénovali, hrali súťažne po prvýkrát, Goff trval na tom, že „vek nie je faktorom“.

Ale bola to vynikajúca skúsenosť Američana, ktorá presvitala.

Andreeva mala šťastie, že bola ušetrená po „hlúpom kroku“

Goffová, ktorá vo svojom úvodnom zápase proti Španielke Rebecce Mazzaroaovej na tom istom kurte stratila set, si povedala, aby sa „nezbláznila“ napriek tomu, že prehrala svojich predchádzajúcich 15 zápasov, keď bola na konci.

Namiesto toho sa Andreevina frustrácia rozšírila.

Podľa grandslamových pravidiel sa v tajbrejku prvého setu dopustil porušenia kódexu. Je to veľmi vážne.

„Hneď som si myslel, že je to taký hlúpy krok, že to netreba robiť,“ povedal.

„To, čo som urobil, bolo hrozné, mal som myšlienky [about being defaulted]Ale varoval ma.“

Andreeva sa spamätala a získala prvý set, ale Coffová nedokázala udržať svoju pozíciu, keď bojovala späť.

„Mirra je veľmi mladá a má pred sebou veľkú budúcnosť,“ povedala Koffová, ktorá sa najbližšie stretne so slovenskou svetovou stovkou Annou Karolínou Schmidlovou.

„Pamätám si, že som tu hrával, keď som mal 16, takže sa má na čo tešiť. Som si istý, že medzi nami uvidíte oveľa väčšiu konkurenciu.“