šport

French Open: Sabalenka, Muchová klinč semifinále; Coff na stretnutie so Switekom

Bieloruska Arina Sabalenková (na obrázku) nastúpi vo štvrtok v semifinále French Open v Paríži proti Češke Karolíne Muchovej. Fotografia Maya Whiton-White/UPI
Američanka Coco Goughová (na obrázku) hrá proti Slovenke Anne Karolíne Schmidlovej na French Open 2023 v pondelok v Paríži. Fotografia Maya Whiton-White/UPI
Najlepšie nasadená Poľka Ika Swiateková (na obrázku) čelí v stredu Američanke Coco Goffovej v semifinále ženskej dvojhry French Open 2023 v Paríži. Fotografia Maya Whiton-White/UPI
Piaty nasadený Španiel Carlos Algaras (na snímke) sa v utorok večer v Paríži stretne vo štvrťfinále French Open s Grékom Stephanosom Tsitsipasom. Fotografia Maya Whiton-White/UPI
Tunisan Anse Jaber (na obrázku) proti Brazílčanke Beatrice Haddad Maiaovej v stredajšom štvrťfinále ženskej dvojhry French Open 2023 v Paríži. Fotografia Maya Whiton-White/UPI

6. júna (UPI) — Arina Sabalenková a Karolína Muchová potrebovali menej ako 100 minút na to, aby poslali svoje štvrťfinálové súperky a v utorok postúpili do semifinále French Open 2023 s priamymi víťazstvami v Paríži.

Sabalenková sa s Muchovou stretne vo štvrtok vo finále ženskej dvojhry na antukovej tenisovej grandslamovej sérii.

Reklama

„Boli to neuveriteľné dva týždne,“ povedala Muchová davu Po jej víťazstve. „Stále som rád, že som v súťaži.“

Muchová sa umiestnila na prvom mieste č. 133 Magické víťazstvo Anastasie Pavľučenkovovej na Roland Garros 7:6, 6:2 na ihrisku Court Philippe-Chatrier za 1 hodinu a 38 minút.

Češka na 43. mieste zaznamenala len jedno eso, no vystrelila 21 winnerov a dopustila sa len 15 nevynútených chýb. Jeho ruský súper celkovo 16 víťazných a 29 nevynútených chýb.

Sabalenková potom vyradila 192. Ukrajinku Elinu Svitolinovú z Ukrajiny v zápase 1 hodinu a 36 minút na tom istom ihrisku. Bielorus č. 2 vystrelil 30 víťazov pri víťazstve 6:4, 6:4 v porovnaní so siedmimi Svitolinovými.

READ  Konju vyhral posledný deň kvalifikácie Roland Corros

„Bol to ťažký zápas,“ povedala Sabalenka. „Som veľmi spokojný s víťazstvom. Atmosféra bola úžasná.“

V stredu sa na Roland Garros hrajú ďalšie dve štvrťfinále žien.

Tuniské č. 7 Ans Japier pôvodne vo Philippe-Satrier č. 14 Beatrice Haddad sa stretáva s Miou. Nasadená 6. Coco Goughová zo Spojených štátov sa vo finálovom ženskom semifinále stretne s nasadenou 1. Ikou Swidekovou z Poľska.

Goffová postúpila v pondelok výhrou nad 100. Slovenkou Annou Karolínou Schmidlovou v priamych setoch. Sviatek vypadol zo 66. ukrajinskej Lesie Tsurenko v zápase 4. kola.

V utorok sa potom tretí nasadený Srb Novak Djokovič postaví proti 11. nasadenej Karen Kachanovej z Ruska v prvom zápase štvrťfinále štvorhry v deň 10.

Španielska jednička Carlos Algaras sa stretáva s gréckou päťkou Stefanosom Tsitsipasom. Piatkové semifinále mužov uvidí buď Djokovič, alebo Kachanov.

V stredu sa v ďalšom štvrťfinále medzi mužmi stretne 27. nasadený Nemec Alexander Zverev so 49. nasadeným Argentínom Tomasom Martinom Etcheverrym. Ďalší zápas, ktorý rozhodne o finále mužského semifinále, bude medzi 4. Kasperom Ruudom z Nórska a 6. Holgerom Rooneom z Dánska.

Štvrťfinálové spravodajstvo sa bude vysielať na Tennis Channel v utorok do 17:00 EDT. Semifinále sa začne vo štvrtok o 6:00 na tej istej sieti.

Rozvrh

streda

Tennis Channel od 5:00 do 12:00 a štvrťfinále od 14:00 do 17:00

štvrtok

Semifinále žien od 6:00 do 14:00 na Tennis Channel a od 11:00 do 14:00 na NBC/Peacock

piatok

Semifinále mužov sa bude vysielať od 8:00 do 16:00 na Tennis Channel a od 11:00 do 15:00 na NBC/Peacock.

sobota

Finále žien od 9:00 do 14:00 NBC/Peacock

nedeľu

Finále mužov od 9:00 do 14:00 NBC/Peacock

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close