šport

Futbal | 7. septembra 2022

Wales, Škótsko a Írska republika si užili nezabudnuteľné noci vo svojich posledných kvalifikáciách majstrovstiev sveta, keď si zabezpečili postup do play-off, zatiaľ čo Severné Írsko nedokázalo vyhrať napriek tomu, že porazilo samých seba.

Pokiaľ ide o Wales a Írsku republiku, sú na pokraji dosiahnutia finále Svetového pohára prvýkrát vo svojej histórii a toto je ich prvé veľké turnajové vystúpenie pre Wales. Pokiaľ ide o Škótsko, na majstrovstvách sveta debutovalo vo Francúzsku 2019.

Wales v I-skupine remizoval na Cardiff City Stadium s tretím Slovinskom 0:0. Nikdy predtým neboli dosť dobrí na to, aby sa kvalifikovali do play-off. Bola to skvelá noc vo waleskom hlavnom meste, pretože The Dragons sa zapísali do histórie s 12 741 svedkami a zdvojnásobili svoju rekordnú účasť.

čítaj viac:

V A-skupine porazila Írska republika Slovensko 1:0 na ihrisku Seneky, zásah Denisa O’Sullivana v 37. minúte (jeho piaty v kampani) potvrdil miesto jeho tímu v baráži o play-off po minulotýždňovej pôsobivej výhre nad Fínskom. Írsko vedelo, že víťazstvom nad Slovenskom sa kvalifikuje medzi deväť najlepších troch tímov, ktoré sa dostanú do play-off, čím sa dostanú do druhej fázy eliminátorov.

Pokiaľ ide o skupinu B, Škótsko zaznamenalo pohodlné víťazstvo 6:0 nad Faerskými ostrovmi, keď skórovala bývalá hviezda Manchestru City Caroline Weirová. . Na rozdiel od Írska budú spolu s Walesom žrebovať prvý zápas play-off.

Írsko, Island a Švajčiarsko tvoria tímy, ktoré sa rozlúčili s druhou fázou a vstúpia do žrebovania s tímami, ktoré postúpili z prvej fázy play-off.

Žreb play-off sa uskutoční v piatok 9. septembra o 12:30 BST. Zápasy sa odohrajú 6. a 11. októbra.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close