FUTBAL: Agent Martin Valjent kritizuje slovenské národné mužstvo

Nerozumie ani nomináciám Škrtela či Suslova.

BRATISLAVA. Slovensko už týždeň oslavuje postup na európsky šampionát, ktorý futbaloví reprezentanti vyhrali vo finále play off na severe. Írsko (2: 1 po predĺžení).

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča potom v Lige národov v Trnave zdolali Škótsko (1: 0) a sezónu uzavreli v stredu derby proti Česku (0: 2).

Krátko po skončení národného tímu sa objavila prvá ostrá kritika.

Prečo je Valjent prehliadaný?

Z 26 nominovaných futbalistov sa šiesti nedostali ani na ihrisko.

Okrem zranených hráčov David Hanck a Vladimír Weiss mladší, to bola brankárska dvojica Dominik Greif – Adam Jakubech, pravý bek Lukáš Pauschek a stopér Martin Valjent.

Neúčasť Valjentu možno niekoho prekvapila, pretože futbalista španielskej Malorky predtým nastúpil na štyri reprezentačné zápasy v základnej zostave a počas októbrového stretnutia odohral najviac minút zo všetkých národných tímov.

„Budeš hrať 3185 minút v španielčine La Lige, viac ako Messi, Ramos alebo Suarez. Túto sezónu 11 zá pasy iba s dvoma gólmi inkasovanými v La Lige 2, v tabuľke vy na druhom mieste. V semifinále kvalifikácia hráš 120 minút t bez gó lu.

A v slovenskej reprezentácii nie ste teraz ani prvý, ani druhý, ani tretí a nie štvrtý sledovač v poradí. A možno ani piaty, pretože sa určite ešte budú rozprávať Martin Škrtelvrátiť sa, “napísal agent Martina Valjenta Andrej Augustin.

Na príspevku na sociálnej sieti tiež kritizoval skutočnosť, že zatiaľ čo Valjent sedel na lavičke národného tímu, jeho klub hral v druhej najvyššej súťaži v r. Španielsko ďalšie dve stretnutia.

„V klube je rešpektovaný a milovaný, v národnom tíme spochybňovaný a prehliadaný,“ dodal na adresu svojho klienta.

READ  Hviezda Eddie Howe 29-Cape sa môže dostať z parku St. James

Niekomu stačí prejsť

Tréner Tarkovič dal prednosť v základná sada dvakrát Ľubomír Šatkaktorý je kapitánom Poľska Lech Poznaň a pravidelne hrá zápasy Európskej ligy… V stretnutie proti Česko postavil skúsený Norbert Gyömbér, hráč druholigového Taliana Salernitany.

Riaditeľ AA Sports Management a hráčsky agent SEG Football kritizovali aj ďalších zástupcov. Na adresu použil ostré slová Albert Rusnák, ktorá je stabilným členom základnej jedenástky Slovenska.

„Nestačí, aby niekto hral La Ligu na najvyššej úrovni a niekto môže prejsť šiestimi zápasmi, napríklad na pravom krídle, a stále hrať. Takže ak chceme toto, tak gratulujem celému tomuto prehnitému Slovensku,“ napísal.

„Čo dáva Rusnák národnému tímu?“ pýta sa.

Dodal, že ľudia vo vedení najpopulárnejšieho športu nerozumejú futbalu.

Suslov? Mal hrať o dvadsať jednotiek

Šancu dostal aj 18-ročný krídelník holandského Groningenu Tomáš Suslov, ktorý sa stal najmladším reprezentantom v histórii. Predchádzajúce dve stretnutia posadil na lavičku.

„Namiesto toho, aby Suslov odohral dva plné zápasy za dvadsaťjeden, sedel takmer tri zápasy na lavičke na lavičke a v prehranom zápase proti tak silnému súperovi debutoval nezmyselne?

A aká je ďalšia generácia po Hamšíkovi, Hubočanovi a Kuckovi? Nevidím žiadne adekvátne a pripravené na naskočenie, “dodal.

Valjent si pripísal osem štartov v národnom tíme. Na všetkých päť zápasov nastúpil v roku 2020, štyrikrát ako člen najlepšej jedenástky.

„Aj nevidiaci musia vidieť, že najlepšia dvojica stopárov je Škriniar – Valjent. Trúfam si tvrdiť, že keby sme takto hrali celú kvalifikáciu, postúpili by sme už dávno. Náš problém nie je hra obrany. Ale obranná hra všetkých pred nimi, počínajúc Lobotkou.

A to ešte nehovorme o útočnej hre, pretože ju nemáme. Hráme doslova depresívny futbal, “uviedol agent Augustin.

READ  Správy o prestupe Aston Villy naživo: prestup do Liverpoolu, tvrdí Gallagher, 10 obchodov bolo urýchlených