Futbal-Chorvátsko porazilo Slovensko neskorým útokom Prosovića

Bratislava (Reuters) – Chorvátsko dosiahlo majstrovstvá sveta 2022 v Katare po tom, čo v 86. minúte skóroval stredopoliar Marcelo Prosovic, aby v sobotu zabezpečil Slovensku výhru 1: 0 v kvalifikácii skupiny H.

Marcelo Prosovich a kol.  Pri pohľade do mobilného telefónu: Svetový pohár - Kvalifikácia UEFA - Skupina H - Slovensko v Chorvátsko

© Reuters / David W. Cherni
Majstrovstvá sveta – kvalifikácia UEFA – skupina H – Slovensko proti Chorvátsku

Výsledkom bolo, že Chorváti skončili v skupine druhí s 10 bodmi z piatich zápasov, keď za Ruskom viedli o rozdiel gólov a postúpili o tri miesta pred tretie Slovinsko.

Rusko v sobotu zdolalo Cyprus 2: 0 a Slovinsko na domácej pôde zdolalo Maltu 1: 0. Slovensko je štvrté so šiestimi bodmi a Malta a Cyprus po štyri body.

Chorvátsko prišlo o niekoľko kľúčových hráčov vrátane zraneného kapitána Luka Modriča, ktorého pri svalovom zranení postrádalo a jeho neprítomnosť zanechávala u stredných záložníkov zdanie nespokojnosti a nápadov.

Dav však dominoval úvodných 30 minút, pretože Mislav Orsik oholil bar s výrobcom z 25 -tich yardov, čím zblízka vzdoroval milánskemu scenáristovi Antoniu Colaxovi.

Slovensko odpovedalo strelou Vladimira Weissa z diaľky a chorvátskemu záložnému brankárovi Ivici Ivosičovi odmietol vynikajúci zákrok Robert Mack, ktorý nahradil zraneného Dominica Livakovica.

Futbalové mužstvo na jednom mieste: majstrovstvá sveta - kvalifikácia UEFA - skupina H - Slovensko proti Chorvátsku

Tréner Chorvátska Slatko Talic predstavil po prestávke Ivana Perišica, ale víťaza častejšie chytá Slovensko.

Postupom času sa vicemajster Svetového pohára 2018 Chorvátsko ocitol z ničoho nič, pretože Juraj Kukka nedokázal upratať center a brankár Prosovic Marek Rodak vystrelil fantastický volej z posledného rohu.

Ivusic potom urobil ďalší veľký zákrok, aby udržal Chorvátsko na mieste vodiča, pretože domáci hádzali mužov dopredu a hľadali rovnováhu.

Chorvátsko je v ďalšom zápase domovom Slovinska, pričom Slovensko v utorok hostí Cyprus a Rusko Maltu.