Futbal: Hernandez neskoro zaútočil a viedol Inter Miláno v Serii A, Rómovia postúpili na tretie miesto, futbalové správy a najlepšie príbehy

Miláno (AFP) – streda (dec.

Miláno je o bod pred mestským rivalom Interom, ktorý predtým predĺžil víťaznú sériu proti Hellosu Verona 2: 1 na sedem zápasov.

Lucio poďakoval Luisovi Albertovi a Cirovi Immobileovi za dva góly, ale francúzsky obranca Hernandez svojím tretím gólom spečatil všetky tri body v niekoľkých zápasoch v zranení.

Zranený hviezdny útočník Sladen Ibrahimovič naďalej nebol v Miláne porazený, čo trvalo až do vlaňajšieho marca s cieľom získať prvý titul v Serii A od roku 2011.

Oba milánske kluby majú náskok pred súpermi, Rómovia postúpili na tretie miesto po zdolaní Cagliari 3: 2, šesť bodov za Interom.

„Som na týchto chlapcov veľmi hrdý,“ uviedol tréner Stefano Pioli, ktorý má na konte 34 bodov zo 14 zápasov Serie A, čo je viac ako dvojnásobok toho, čo bol v tejto chvíli v minulej sezóne.

„Robia niečo dôležité. S Ibraom sme na ihrisku silní, ale využívame vlastnosti každého človeka aj bez neho.“

„Oheň, ktorý máme, robí rozdiel a musíme ho udržiavať.“

Neapol postúpil z tretieho na piate miesto, aj napriek neskorému gólu Lorenza Insaneho a domácej remíze 1: 1 so špičkovým Turínom.

Tréner Gennaro Katuso je presvedčený, že jeho boje s chorobami očí mali dopad na tím, ktorý predĺžil neporaziteľnosť Serie A na tri zápasy.

„Už mesiac sa hovorilo o tom, že umieram, ale nebojte sa, nie som mŕtvy,“ vyhlásil 42-ročný bývalý víťaz svetového pohára.

„Trpím autoimunitným ochorením, myasténiou,“ vysvetlil ochorenie postihujúce svaly, ktoré ovládajú oči.

„Je veľké ťažkosti vidieť duplikáciu. Už mesiac nie som sám sebou. Myslím si, že kvôli tomu chlapci utrpeli.“

Južania si z posledných troch ligových zápasov odniesli iba jeden bod a hrali v posledných 32 zápasoch Európskej ligy, hoci sa do posledných 32 kvalifikovali.

READ  Ohromený Matteo Berettini žartuje o vysokej úrovni stresu, keď brat Jacobo prechádza kvalifikačným kolom, aby si zarezervoval svoje prvé miesto v hlavnom ťahu ATP v Acapulcu.

Juventus je šiesty – doma stráca 10 bodov – v utorok po domácej porážke 3: 0 po domácej Fiorentine po svojej prvej prehre v sezóne Serie A.

„Určite to bude ešte liga, pretože veľa tímov sa posilnilo a chcú to povedať,“ uviedol tréner Interu Antonio Conté, ktorý sa snaží poprieť Juventusu desiate za sebou Scotto.

„Existuje sedem tímov, ktoré môžu bojovať za to.“

Sassuolo povzbudený návratom Francesca Capuda porazil Samperiu 3: 2.

Na siedmom mieste po tom, čo v priebehu prvého polčasu dvakrát skóroval Luis Muriel, vrhla Atlanta dvojgólovú výhodu a na Bolognu remizovala 2: 2.

„Bolo to strašné rozhodnutie, mali sme nad zápasom úplnú kontrolu a nikdy sme toto rozhodnutie nemohli predvídať,“ uviedol tréner Gian Pio Casperini.

Na San Siro vyrazil v 10. min Andre Refic z rohu Hakana Calhanoglu, aby otvoril skóre pre Miláno, o sedem minút neskôr pridal druhý z penalty turecký stredopoliar.

Milánsky brankár Gianluigi Donorumma zachránil imobilný trest, ale Luis Alberto opäť postúpil.

Najlepší strelec Lazia ale vyrovnal tesne pred hodinou a skončil deviatym gólom Serge Milinkovic-Savic pre deviaty ligový gól kampane. Posledné slovo mal iba Hernandez.

Martinez dokončuje gólové suchoty

Vo Verone Inter rozšíril svoj úspešný beh zameraním na prvé Scudetto od roku 2010.

Latoro Martinez prelomil slepú uličku v 52. minúte, keď sa svojim šiestym gólom v sezóne Wally od 8. novembra pripojil k Agrafovi Hakimimu Crossovi.

Osamelý stredopoliar Manchestru City Ivan Ilik minul srbského brankára v 63. minúte po tom, čo brankár Interu Samir Handanovic povolil krížnej prihrávke Davida Faroniho skĺznuť okolo Milana Scriniera na jeho prvý gól vo Verone.

Slovenský Screenier ale svoju chybu napravil o šesť minút neskôr, keď Marcelo Prosovic centroval krížnou cestou a zrazil brankára Verony Marca Sylvestra.

READ  Príbeh hry: Rangers 5, Devils 3

Inter vyrovnal svoj najlepšie skórujúci štart v sezóne od roku 1960-61, keď po 14 zápasoch strelil 34 gólov.

„Ukázali sme veľkú bezohľadnosť a odhodlanie,“ povedal Conte.

„Teraz to musíme na pár dní vybaliť a potom byť pripravení sa dokonca vrátiť späť.“

V Ríme strelil úvodný gól v 11. minúte Jordan Verretwood, zatiaľ čo v druhom polčase skóroval aj Edin Diego, pričom rozhodujúca je hlavička Gianluca Manciniho, ktorej zostáva 13 minút.

Joao Puntare strelil dva kochleárne góly, druhý z penalty v čase zranenia.