šport

Futbal: Inter potrebuje osobnosť, aby vyhral milánske derby, hovorí Inzaghi

(Reuters) – Inter Miláno má správny postoj k víťazstvu v milánskom derby v sobotňajšom zápase Serie A, povedal tréner Simone Inzaghi, pričom pre výsledok sú kľúčové individuálne súboje.

S tromi víťazstvami a jednou prehrou odštartuje tretí Inter do prvého derby sezóny o bod pred šiestym majstrom Milánom po dvoch víťazstvách a dvoch remízach.

„(Derby) treba hrať s veľkou osobnosťou a to môj tím má,“ povedal Inzaghi na piatkovej tlačovej konferencii.

„Osobné súboje, ktorých bude veľa, môžu rozhodnúť.

Po strate svojich prvých bodov pri porážke 3:1 v Laziu minulý piatok, Inter vedel, že existuje priestor na zlepšenie a zabezpečil si víťazstvo 3:1 v strede týždňa doma s Cremonese.

„Keď inkasujete góly, musíte sa pozrieť len na to, čo urobili obrancovia, nie na celý tím,“ povedal Inzaghi.

„Je to dôležité (výhra) proti Cremonese, pretože prichádzame z tých troch dní, kedy sa podľa mňa veľa hovorilo (o prehre v Ríme). Chcel som od tímu reakciu a jedna tam bola.“

Pre zranenie stehna je odstavený útočník Romelu Lukaku a pre derby je pochybný aj obranca Alessandro Bastoni.

„Dúfame, že Romelu bude späť pred reprezentačnou prestávkou. Potrebný je čas, ale zdravotnícky personál pracuje na tom, aby sa dostal späť čo najskôr,“ povedal Inzaghi.

„Bastoni nebol pred zápasom s Cremonese stopercentne fit, ale pripravil sa na to, aby mohol hrať. Dnes sa vráti k tímovému tréningu.“

„Musím sa rozhodnúť, pretože sa musím rozhodnúť pre útočného partnera Lautara (Martineza)… Joaquin Correa bol veľmi dobrý (proti Cremonese) a skóroval, zatiaľ čo (útočník Edin) Dzeko odviedol fantastickú prácu.“

Trénera Interu potešil prístup jeho tímu v nedávnom prestupovom období, Inter rešpektoval finančnú situáciu klubu a ponechal si kľúčových hráčov.

READ  ZOSTAVA PÔŽIČIEK - Správy - Futbalový klub Barnsley

Inter strávil v poslednej sezóne veľa, pričom Lukaku na hosťovaní z Chelsea už dal jeho nádeji na titul veľkú podporu.

Inzaghi bol spokojný s tým, ako sa veci vyvíjali v Interi s neskorým prírastkom obrancu Francesca Acerbiho na hosťovanie z Lazia, pričom si udržal slovenského reprezentanta Milana Škriniara napriek záujmu z Paríža Saint-Germain.

„Klub fungoval dobre, keď si ponechal kľúčových hráčov a rešpektoval finančné stávky, ktoré poznám od môjho príchodu,“ povedal Inzaghi.

„(Acerbi) má veľa skúseností, už so mnou pracoval (v Laziu), pozná moje metódy… a pomôže. Vie hrať v strede aj po boku, vie byť dôležitý na ihrisku aj mimo neho.“ (Andrea) Ranocchia mala také ihrisko.“

Ranocchia bol stálicou v Interi viac ako 10 rokov, kým sa v prestupovom období pripojil k novo povýšenej Monze.

(Správa Anita Kopilinska v Gdansku; strih Ken Ferris)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close