Futbal: Man United prežil strach z Aston Villy a dostal sa do Ligového pohára posledných 16

MANCHESTER – Bruno Fernandes poslal Manchester United do osemfinále Ligového pohára, portugalský stredopoliar porazil pri štvrtkovej výhre 4:2 krikľúňa brankára Aston Villy Robina Olsena.

Zverenci Erika Tena Hoaga hrozili, že prehrajú s Villou druhýkrát v priebehu týždňa po tom, čo dvakrát zaostali v zápase 3. kola na Old Trafford.

United minulý víkend porazili Villa v Premier League 3:1 a zaostali za otváračom druhého polčasu Ollieho Watkinsa.

Anthony Martial vyrovnal, no vlastným gólom Dioga Dalota sa Villa dostala do vedenia v ich druhom zápase pod vedením nového šéfa Unaia Emeryho.

Marcus Rashford strelil druhý vyrovnávajúci gól United a Fernandez ich dostal do vedenia po tom, čo Olsenova žalostná prihrávka zlyhala a víťazstvo spečatil Scott McTominay v nadstavenom čase.

Den Haag povedal, že chce „reakciu“ po tom, čo označil dôraznú prehru United vo Villa Parku za „neprijateľnú“.

Manažér United splnil jeho želanie, ale nie skôr, ako dostal strach zo strany Emeryho, ktorý hral s väčšou vášňou od príchodu Španiela z Villarrealu, aby nahradil prepusteného Stevena Gerrarda.

„Spokojný s takou odolnosťou. To je to, čo potrebujeme, ukázať každý zápas. V nedeľu som bol veľmi sklamaný a nahnevaný, pretože sme nebojovali,“ povedal Den Haag.

„Naše dve časti nie sú nikdy rovnaké. Dnes večer sme kontrolovali hru tým, že sme v prvom polčase dobre tlačili, ale potom sme robili nesprávne veci, takže sme premrhali veľa šancí.

„Po polčase sme si povedali, že pokračujme v tlaku, ale buďme priami. Som hrdý na tím, ktorý to dokáže. Ideme správnym smerom, ale pred nami je ešte dlhá cesta.“

Ligový pohár je posledným domácim pohárovým úspechom United v roku 2017 a Den Haag si vychutná šancu ukončiť toto sucho ešte v tomto roku.

READ  Slovensko prehralo s Austráliou vo svojom prvom zápase Fed Cupu

Na ďalší zápas Ligového pohára United proti Burnley, ktorý je naplánovaný na dni po poslednom šestnásťfinále v Katare, si bude musieť počkať až po majstrovstvách sveta.

Držiteľovi Liverpoolu bol poskytnutý výlet do Manchestru City v zápase najvyššej súťaže posledných 16 rokov, ale oba tímy budú mať mladé hráčske pozície, aby si po majstrovstvách sveta mohli oddýchnuť.