Futbal: Tréner hovorí, že futbal-Poľsko by sa malo po porážke Slovenska zamerať

STE Petrohrad, Rusko (Reuters) – Tréner Paolo Sousa v pondelok povedal, že Poľsko sa musí viac zamerať na to, aby získalo správne myslenie, aby vyhralo ďalšie dva zápasy E -skupiny skupiny Euro 2020.

Slovensko, ktoré je súčasťou tímu, v ktorom sú bývalí majstri sveta a Európy Španielsko a Švédsko, vyhrali v úvodnom zápase turnaja posledných päť zápasov proti Poliakom 2: 1.

„Niektorí hráči môžu hrať lepšie, ale najviac frustrujúca je nesústredenosť pri správnych rozhodnutiach – takže zlepšenie môže byť na strane mysle, nie tela,“ povedala Susa na tlačovej konferencii.

„Keď máme prestávky, (potrebujeme) mať väčšiu kvalitu pri svojich prechodoch, rozhodnutiach, prihrávkach, dáva nám to šancu streliť gól.“

Susaova neznáma formácia 4-3-2-1 zlyhala v poľskej iskre, pretože bojoval proti malej slovenskej strane a vedúci útočník Robert Lewandowski mal na hru malý vplyv.

„V prvom polčase sme stratili potenciál našich krídelných hráčov,“ povedal Sousa.

Po tom, ako bol Euro 2016 Straward Krzekorsk Kryzhoviak vylúčený za svoju druhú nešikovnú výzvu v podobe žltej karty, boli póly znížené na 10 mužov.

„Mal som v úmysle vymeniť Kryzhov do polčasu, ale nakoniec sme si mysleli, že by sme nemali nahradiť skúseného hráča ako je on,“ povedal Sousa.

Tréner cítil, že jeho tím javí známky správneho prístupu k ďalšiemu zápasu proti obľúbenému tímu Španielska.

„Mali sme tri šance na remízu zápasu a myslím si, že je na to nálada,“ povedal.

„Druhá časť bola taká odvážna, že takí by sme mali byť.“

Napriek tomu, že Poľsko ešte nevyhralo sedem zo svojich úvodných zápasov na majstrovstvách sveta alebo ME v tomto storočí, Susa uviedla, že dôvera je v sobotňajšom zápase proti Španielsku v Seville kľúčová.

READ  Slovenská filmárka Viera Čakányová dopĺňa svoju „postľudskú trilógiu“ odkazmi na eremocén.

„Na dosiahnutie výsledkov musíme byť pozitívni,“ povedal.

(Reportáže Silvie Recchimuzzi a Bartosza Dabrowského v Gdansku, editoval Ed Osmond)