športové

Futbalové majstrovstvá sa začnú v druhej európskej krajine po Bielorusku

dnes 09:30
|

V sobotu 9. mája sa začne nový rok najvyššej futbalovej súťaže Faerských ostrovov. Táto krajina bude momentálne druhou Európou po Bielorusku, kde bude hrať ligový futbal.

Premier League, ktorú tvorí desať členov, bude veľmi zaujímavá, pretože futbal na kontinente zostal počas koronárnej krízy paralyzovaný.

„Naše zápasy sa budú vysielať v dánskej a nórskej televízii. Normálne by to bolo nemysliteľné. Je to skvelá príležitosť byť viditeľný. Svet uvidí, aký typ futbalu sa tu hrá.“ “ povedal Kevin Schindler, Nemec, ktorý pracuje ako asistent hlavného trénera v HB Tórshavn, v rozhovore pre DPA.

Tridsaťjeden Schindler je bývalý nemecký zástupca mladší ako 21 rokov. Počas svojej kariéry hral za Werdera Bréma, sv. Pavla a legionárov v Holandsku a USA.

“Začali sme školiť pred dvoma týždňami. Na Faerských ostrovoch neexistovali žiadne také bezpečnostné obmedzenia. Žiadne masky, žiadna spoločenská vzdialenosť. Samozrejme, všade používame dezinfekciu, ale my “Sme určite ľahší ako v Nemecku. Liga sa mala začať pred piatimi týždňami, ale boli odložené. Na rozdiel od Bieloruska sa zápasy budú hrať bez divákov.” pridal asistenta do klubu majstra sveta 23 krát.

Odľahlosť Faerských ostrovov tiež viedla k registrácii menej ako 200 ľudí infikovaných koronavírusom a bez úmrtia v krajine.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close