Hlavné správy

Futsal žien, predkolo: cez Belgicko, Slovensko Futsal žien UEFA Euro

Druhé vydanie futsalu žien UEFA Euro vyhralo prvé dva tímy predkola Belgicka a Slovenska, zatiaľ čo druhé sa hrá v auguste (všetky sa odložili na máj 2020).

Víťazi predkola postúpia do hlavného kola v októbri a pripoja sa k 13 najvyšším umiestneniam, ktoré vyústia do vyradenia finále štyroch tímov 24. alebo 25. a 26. alebo 27. marca 2022.

• Výsledky / zariadenia
  • Úrovne tímu
  • Z doterajšieho predkola: Belgicko, Slovensko
  • Gibraltár a Bosna a Hercegovina sú debutantmi na 11 stranách, počínajúc úvodným kolom.

Skupiny prípravného kola

• Všetci traja víťazi tímov postupujú do hlavného kola s 13 tímami, ktoré pridávajú koláče.

Skupina A (kompletná)
Víťazi tímov: Slovensko
Tiež v skupine: Srbsko, Severné Írsko, Litva (hostitelia)

• Slovensko vyhralo všetky tri zápasy.
  • Výhra Severného Írska nad Litvou 1: 0 bola prvým súťažným víťazstvom ich krajiny na akejkoľvek úrovni.

Skupina B (16. – 19. augusta): Holandsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Moldavsko (hostitelia)

Skupina C (kompletná)
Víťazi tímov: Belgicko
V skupine: Gibraltár (hostitelia)

• Belgicko v náhlej exekúcii porazilo nováčikov Gibraltár 5: 4, pretože ich hra bola vyrovnaná 2: 2 za 40 minút a 3: 3 po predĺžení, pričom v divízii súťažili iba dva tímy.
  • Tretí tím naplánovaný pre skupinu, hry týkajúce sa Kazachstanu, boli zrušené.

Hlavné okrúhle skupiny (19. – 22. októbra)

• Štyria víťazi tímov postúpia do finále vyraďovacej časti na konci marca, pričom za hostiteľov bude nominovaná jedna z krajín.

Skupina 1: Rusko, Maďarsko, Bielorusko (hostitelia), víťaz Predkolo skupiny B

Skupina 2: Portugalsko, Chorvátsko (hostitelia), Poľsko, Slovinsko

Skupina 3: Ukrajina (hostitelia), Fínsko, Česká republika, Belgicko

Skupina 4: Španielsko (držitelia), Taliansko, Švédsko (hostitelia), Slovensko

Stiahnutie: Aplikácia UEFA Futsal Coach