Veda

Gallatinská župa vstúpi do ďalšej fázy očkovania budúci týždeň Koronavírus

Gallatínska župa začne s očkovaním tých, ktorí spadnú do ďalšej fázy očkovacieho plánu, budúci týždeň.

Zdravotník Matt Kelly v piatok uviedol, že kraj očakáva, že budúci týždeň dostane 1 000 dávok vakcíny. Niektoré z nich sa použijú pre tých, ktorí zostali v prvej fáze očkovania, vrátane pracovníkov v prvej línii zdravotnej starostlivosti, uviedla Kelly. Potom začnú s tými, ktorí sú vo fáze 1B, uviedla Kelly, ktorá zahŕňa viac ako 70 ľudí, 16 – 69 a domorodých Američanov a rizikových ľudí s určitými zdravotnými podmienkami.

Kraj bude vakcínu distribuovať vo svojich zariadeniach na výstavisku. Bude potrebná trpezlivosť, povedala Kelly.

„Zásadný problém, ktorý máme, je, že nemáme dostatok vakcín,“ uviedla Kelly. Povedal, že je v poriadku pre Helenu, že sme vo fáze 1B, ale každý musí pochopiť, že nemáme dostatok vakcín, aby sme uspokojili dopyt všetkých v tejto skupine. Nie je to ani zďaleka. „

Kraj odhaduje, že v kategórii 1B žije približne 35 150 obyvateľov, 9 300 obyvateľov starších ako 70 rokov.

Gallatinská župa pracuje na distribúcii vakcín v štáte. Kelly uviedol, že mu bolo oznámené, že v okrese Gallatin sa týždenne očakáva pridelenie 1 300 vakcín, kým sa neujme celkový dodávateľský reťazec.

Podľa tlačovej správy bude Gallatinská župa spočiatku uprednostňovať obyvateľov vo veku 80 rokov a starších, domorodých Američanov a ďalších farebných obyvateľov fázy 1B.

Počas piatkovej tlačovej konferencie guvernér Greg Jianfort uviedol, že federálnym úradníkom oznámili, že očakáva, že štát dostane najmenej 13 500 prvých dávok týždenne, ako aj požadovaný počet druhých dávok.

Gianforte uviedol, že sa očakáva nárast počtu s rastúcou ponukou.

„Sme pripravení a pripravení podať viac očkovaní, len potrebujeme viac dávok,“ povedal Gianforte. „Budeme naďalej požadovať čo najviac dávok.“

READ  Americký koronavírus: Generálny chirurg nalieha na rodičov a úradníkov, aby urobili tieto opatrenia na ochranu detí pred Kovid-19

Keď úradníci v zdravotníctve čakajú na dávky vakcíny, Kelly uviedla, že pokračujú v prípravách na komplexnejšie očkovanie.

Proces plánovania je podľa Kellyho zložitý, pretože obsahuje veľa druhov vakcín, ktoré je potrebné aplikovať dvakrát v konkrétnych intervaloch, spolu s potrebou dodržiavať zdravotné pokyny na očkovacích miestach.

„Nie je to také jednoduché, ako len volať ľudí, aby vytvorili veľký rad na výstavisku a píchali jednu ruku po druhej,“ uviedla Kelly.

V piatok župa vyhlásila oznamovací systém pre obyvateľov vakcín.

Podľa tlačovej správy sa notifikačný systém nepoužije na registráciu na očkovanie. Pozná sa však, v akom štádiu je kraj a kto je oprávnený, ako aj to, ako sa oprávnení ľudia môžu na vakcínu zaregistrovať. Poskytne informácie

Kelly uviedla, že cieľom je znížiť neistotu okolo dodávania vakcín.

„To, čo sa s tým snažíme urobiť, je zabezpečiť, aby ľudia mali istotu, že vedia, čo sa deje, že sa nemusia obávať zaostávania,“ povedala Kelly povedal.

Na získanie vakcíny sa nevyžaduje registrácia informácií, zdôraznila Kelly.

Ľudia sa môžu zaregistrovať tak, že pošlú SMS správu 888777 s jedným z nasledujúcich textov, aby získali informácie o distribučných plánoch: „Fáza 1B“, „Fáza 1C“ alebo „Fáza 2“.

V prípade e-mailu môžu ľudia poslať prázdny e-mail na ktorúkoľvek z nasledujúcich možností: [email protected], [email protected] alebo [email protected]

Hovorca kraja Whitney Burmese uviedol, že na oslovenie ľudí s informáciami o očkovacích látkach použijú iné prostriedky, najmä tí vo fáze 1B, ktorí nemusia mať prístup k tejto technológii. Hovorkyňa Bozmanovej zdravotnej starostlivosti Lauren Brendel uviedla, že dúfa, že budúci týždeň začne telefonovať s pacientmi, ktorí spadajú do kategórie Fáza 1B.

Bozman Health nebol informovaný o tom, koľko dávok dostane týždenne, uviedol Brendel, ale dúfa, že s očkovaním fázy 1B začne začiatkom februára.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close