šport

Gareth Bale Live: Hviezda Walesu odchádza z futbalu po „ústnej dohode“ Chelsea o hosťovaní Joaa Felixa

Gareth Bale odišiel do futbalového dôchodku vo veku 33 rokov

Gareth Bale Vo veku 33 rokov oznámil okamžitý odchod z futbalu. Päťnásobných víťazov Ligy majstrov vyradil Wales v skupinovej fáze na minulomesačných majstrovstvách sveta v Katare.

„Po starostlivom a premyslenom zvážení oznamujem, že okamžite odchádzam z klubového a medzinárodného futbalu,“ uviedol Bale vo vyhlásení. „Cítim sa neskutočne šťastný, že som si splnil sen hrať šport, ktorý milujem. Naozaj mi to dalo niektoré z najlepších momentov môjho života. Maximálne za 17 sezón je nemožné zopakovať čokoľvek, čo bude ďalšia kapitola.“

Chelsea medzitým údajne uzavrela „ústnu dohodu“ o prijatí Joaa Felixa na hosťovanie z Atlética Madrid, pričom portugalská superhviezda je pripravená presunúť klub v januárovom prestupovom období. Poplatok za pôžičku vo výške približne 11 miliónov eur bol zrejme dohodnutý, pričom Chelsea za podpis 23-ročného útočníka odrazila rivalov z Premier League Manchester United a Arsenal.

Man Utd sa snaží nahradiť Cristiana Ronalda a zameriava sa na holandského reprezentanta Wouta Weghorsta. Útočník je momentálne na hosťovaní z Burnley v Besiktase do konca sezóny a turecká strana uviedla, že je ochotná rokovať o poplatku za zrušenie jeho hosťovania, ak si tento mesiac zabezpečí ďalší prestup. United sa už údajne dohodli na podmienkach zmluvy o pôžičke s Burnley, ale stále čakajú na dohodu medzi Clarets a Besiktas..

Zinedine Zidane inde údajne odmietol ponuky riadiť tri samostatné mužské národné tímy. The pošta, Cituje francúzsky obchod acube, Bývalý šéf Realu Madrid odmietol kopačky Brazílie, Portugalska a USA, pretože jediná krajina, ktorú chce riadiť, je jeho rodné Francúzsko. Tottenham sa zameriava na Davida Raya z Brentfordu alebo Jordana Pickforda z Evertonu ako dlhodobú náhradu za Huga Llorisa. telegraf, Útočníka Aston Villy Dannyho Ingsa hľadajú Crystal Palace a Everton. Sledujte všetky najnovšie fámy o januárových prestupoch a potvrdené správy nižšie:

1673285756

Luke Baker9. januára 2023 o 17:35

1673285400

Fenomén Gareth Bale konečne vytiahne niečo z ničoho

prvýkrát Gareth Bale Strelec gólu v profesionálnom futbale je ľavým obrancom šampionátu. Posledné, čo sa mu podarilo, bolo prvé vystúpenie jeho krajiny na majstrovstvách sveta po 64 rokoch. Medzitým sa stal oficiálne najúspešnejším britským futbalistom, ktorý kedy vyhral Európsky pohár alebo Ligu majstrov, päťnásobným víťazom, najväčším waleským hráčom všetkých čias a fenoménom. Dlhé roky bol aj veľmi obľúbeným waleským golfistom. Píše Richard Jolly.

Nikto nemá kariéru ako Bale. Ak začne ako ďalší tínedžerský zázrak Luke Shaw naľavo od obrany Southamptonu, mohol by sa stať Cristianom Ronaldom z Cardiffu, po sebe idúcim víťazom Ligy majstrov. Real Madrid. Walesu pomohol dostať sa do semifinále Euro 2016 zo 117. miesta na svete. Vzal ich na majstrovstvá sveta. Bol skazou Tottenhamu, ktorému sa nepodarilo vyhrať titul v Premier League v prvých dvoch rokoch na White Hart Lane, no stal sa ničiteľom obrany.

Ak Jeho odchod do dôchodku bol z veľkej časti v bezvedomí – Pred šiestimi týždňami sľúbil, že bude hrať za Wales „tak dlho, ako budem chcieť“ – možno najlepší príklad Baleovej schopnosti prekvapiť. Viac ako ktorýkoľvek iný futbalista svojej generácie mal schopnosť vytvoriť niečo z ničoho, a to úžasným spôsobom.

Prečítajte si celý článok Richarda Jollyho o waleskom fenoméne:

Luke Baker9. januára 2023 o 17:30

1673284856

Gólový rekord Garetha Balea potvrdil jeho odchod do futbalu

Gareth Bale oznámil svoj odchod do dôchodku po slávnej kariére vo Walese a kluboch vrátane Tottenhamu Hotspur a Realu Madrid.

Bývalý útočník Southamptonu, Tottenhamu a Realu Madrid sa naposledy predstavil počas zápasu skupinovej fázy Walesu na MS proti Anglicku 29. novembra.

Pozrite si jeho kariérne gólové záznamy tu.

Luke Baker9. januára 2023 o 17:20

1673283836

Gemma Grainger podpísala novú zmluvu ako manažérka Walesu

Gemma Grainger podpísala predĺženie zmluvy o dva roky ako manažérka ženského národného tímu Walesu.

Vďaka novej dohode bude Grangerová viesť kvalifikačné kampane na majstrovstvá Európy 2025 a MS 2027.

Granger povedal: „Som rád, že môžem podpísať novú zmluvu a predĺžiť si svoju cestu prácou s týmito špeciálnymi hráčmi.

„Som ambiciózny tréner, títo hráči sú ambiciózni a FAW sú ambiciózni, takže je to všetko skvelá súťaž.

„Chceme stavať na našom pokroku a dynamike z poslednej kvalifikačnej kampane na ihrisku aj mimo neho a preniesť to do nového roka a ďalších dvoch kvalifikačných kampaní.“

Luke Baker9. januára 2023 o 17:03

1673282936

Sergio Busquets sa pripojí ku Cristianovi Ronaldovi v Al-Nassr?

Cristiana Ronalda by mohol v Al-Nasr doplniť Sergio Busquets. Saudskoarabský klub podľa ESPN vyplácal stredopoliarovi Barcelony čistú mzdu 13 miliónov eur ročne.

Busquetsovi vyprší kontrakt v Barcelone na konci sezóny a očakáva sa, že klub opustí.

Luke Baker9. januára 2023 o 16:48

1673282276

Úplná správa o odchode do dôchodku Garetha Balea

Gareth Bale oznámil svoj odchod z futbalu a potvrdil túto správu dlhým vyhlásením na svojich kanáloch sociálnych médií.

„Po starostlivom a premyslenom zvážení oznamujem, že okamžite odchádzam z klubového a medzinárodného futbalu,“ povedal Bale.

„Cítim sa neskutočne šťastný, že som si splnil sen hrať šport, ktorý milujem. Naozaj mi to dalo niektoré z najlepších momentov môjho života. Maximálne za 17 sérií, bez ohľadu na to, aká bude ďalšia epizóda, sa to nedá zopakovať.

„Od môjho prvého dotyku v Southamptone až po moju poslednú sériu s LAFC a všetko medzi tým, som formoval klubovú kariéru, za ktorú som nesmierne hrdý a vďačný. Stať sa kapitánom svojej krajiny 111-krát bol skutočne splnený sen.“

„Mám pocit, že je nemožné vyjadriť svoju vďačnosť každému, kto zohral svoju úlohu na tejto ceste. Som zaviazaný toľkým ľuďom, ktorí pomohli formovať a zmeniť môj život spôsobmi, o ktorých som ani nesníval, keď som začal vo veku. 9.

„Mojim predchádzajúcim klubom, Southamptonu, Tottenhamu, Realu Madrid a napokon LAFC. Na mojich predchádzajúcich manažérov a trénerov, zamestnancov v zákulisí, členov tímu, oddaných fanúšikov, mojich agentov, mojich úžasných priateľov a rodinu je vplyv, ktorý ste mali, nesmierny.“

„Moji rodičia a moja sestra, bez vášho záväzku v tých začiatkoch a bez takých pevných základov, by teraz túto správu nenapísali, takže vám ďakujem, že ste ma priviedli na túto cestu a za vašu neochvejnú podporu.

„Moja žena a deti, vaša láska a podpora ma preniesli cez všetky vzostupy a pády, budete ma držať pri zemi. Inšpirujete ma, aby som bol lepší a ste na to hrdý.

„Teším sa teda na ďalšiu fázu môjho života. Čas zmien a zmien, príležitosť na novú výzvu.

Luke Baker9. januára 2023 o 16:37

1673281376

Roberto Martinez bol vymenovaný za nového trénera Portugalska

Portugalsko potvrdilo vymenovanie Roberta Martineza za svojho nového reprezentačného manažéra.

Bývalý šéf Belgicka Martinez nahrádza Fernanda Santosa, ktorého osemročné kraľovanie sa skončilo po majstrovstvách sveta v Katare.

Skončila slávna éra pre Selecao, vrátane víťazstva na Euro 2016 a víťazstva v Lige národov v roku 2019.

Na slávnostnom predstavení nového národného tímu v Cidade do Futebol prezident Portugalskej futbalovej federácie Fernando Gomes privítal nového trénera a vyzdvihol jeho talent.

Martinez, ktorý predtým viedol Everton a Wigan, bol uvoľnený po tom, čo sa po turnaji v Katare skončilo jeho pôsobenie v Belgicku.

Luke Baker9. januára 2023 o 16:22

1673280596

Gareth Bale v číslach – druhá časť

Tu je niekoľko ďalších čísel, ktoré zachytávajú momentku neuveriteľnej kariéry Garetha Balea, s láskavým dovolením PA News.

16 – Bale mal 27. mája 2006 16 rokov a 315 dní.

17. – 7. októbra 2006 sa stal najmladším strelcom Walesu – skóroval z priameho kopu proti Slovensku v kvalifikácii Euro 2008.

2 – Prvý hráč Walesu, ktorý strelil dva medzinárodné hetriky – proti Číne v marci 2018 a Bielorusku v septembri 2021.

7. – Wales ukončil svoje 58-ročné čakanie na účasť na veľkom turnaji v kvalifikácii Euro 2016.

3 – Góly proti Anglicku, Slovensku a Rusku na Euro 2016. Stal sa tak prvým hráčom od Milana Barosa a Ruuda van Nistelrooya v roku 2004, ktorý skóroval vo všetkých troch skupinových zápasoch na Eure.

2 – Priamy kop. Smrteľné rozohrávky na Euro 2016 Bale sa stal prvým hráčom od roku 1992, keď Nemec Thomas Hassler strelil na európskom šampionáte dva priame kopy.

58 – Stal sa prvým hráčom Walesu, ktorý skóroval vo významnej medzinárodnej súťaži po 58 rokoch, keď na Euro 2016 zahral neporiadny priamy kop proti Slovensku.

64 – Bale sa stal prvým Walesanom, ktorý skóroval na MS v Katare po 64 rokoch. Predchádzajúci gól strelil Terry Medwin proti Maďarsku na MS 1958 vo Švédsku.

(Archív PA)

Luke Baker9. januára 2023 o 16:09

1673279880

Chelsea sa dohodla na „ústnej dohode“ s Atléticom Madrid o hosťovaní Joaa Felixa

Podľa novinára Davida Ornsteina sa Chelsea „ústne dohodla“ s Atléticom Madrid na angažovaní Joaa Felixa na hosťovanie.

Poplatok bol očividne 11 miliónov eur a so záujmom Manchestru United a Arsenalu mal 23-ročný hráč na výber, ale schéma na Stamford Bridge ho oslovila.

Luke Baker9. januára 2023 o 15:58

1673279321

Gareth Bale v počte

Kapitán Walesu Gareth Bale oznámil, že vo veku 33 rokov končí v medzinárodnom futbale.

Tu sa PA News pozerá na čísla za jeho preslávenou kariérou vo Walese.

111 – Rekordný počet štartov v mužskom národnom tíme Walesu.

41 – Rekord v strelbe gólov národného tímu mužov, čím prekonal doterajší najlepší z 28 gólov Iana Rusha.

85 – Real Madrid urobil z Balea najdrahšieho hráča svetového futbalu, keď v septembri 2013 podpísal Balea z Tottenhamu za 85,3 milióna libier.

5 – Tituly v Lige majstrov v Reale Madrid.

106 – strelené góly v Reale Madrid

4 – Hrali Bale Clubs: Southampton, Tottenham, Real Madrid a Los Angeles FC.

(PA drôt)

Luke Baker9. januára 2023 o 15:48

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close