šport

‚Genius‘ Carlos Algarz vítal Daniela Hantusová po víťazstve v Madrid Open QF

Bývalá tenisová komentátorka číslo 5 na okruhu WTA Daniela Hantusová pochválila Carlosa Algarasa po štvrťfinálovej výhre nad Karen Kachanovovou v Madride. Slovák má momentálne namierené na Madrid Masters 2023.

Carlos Algarz bol v tejto antukovej sezóne vo vrcholnej forme po zranení v úvodnom zápase ATP Masters 1000 v Monte Carle. Po zranení sa vrátil, aby vyhral Barcelona Open druhý rok po sebe. Svetová dvojka sa uchádza o obhajobu titulu na Madrid Open 2023.

Algaraz postúpil do semifinále v Madride a jeho najťažšia skúška prišla proti Emilovi Rusuurimu v druhom kole, kde si Španiel vynútil návrat a vyhral 2-6, 6-4, 6-2. 19-ročný hráč sa v priamych setoch prekonal Grigora Dimitrova, Alexandra Zvereva a Karena Kachanova.

Daniela Chantuchová po štvrťfinálovej výhre 6:4, 7:5 nad Kachanovom zverejnila na svojom instagrame fotografiu, na ktorej mladíka chváli.

„Génius v práci @carlitosalcaraz,“ znel titulok.

IG príbeh Danily Khantusovej

Svetová dvadsiatka Borna sa bude v semifinále v Madride snažiť zlepšiť svoj rekord na španielskej antuke na 20:0.

„Mojím snom je stať sa jedným z najlepších tenistov v histórii,“ hovorí Carlos Algaraz.

Carlos Algarz chce byť najlepší v histórii

Carlos Algarz sa chce stať jedným z najlepších hráčov tenisovej histórie. Súčasná svetová dvojka už okúsila grandslamovú slávu v mladom veku. Tento 19-ročný hráč sa stal aj najmladším hráčom číslo 1 ATP a sezónu 2022 ukončil ako najmladší koncoročný hráč číslo 1 po zisku trofeje z US Open 2022.

Na otázku o svojich dlhodobých cieľoch po štvrťfinále v Madride Algaraz povedal, že sníva o tom, že sa stane jedným z najlepších hráčov tenisovej histórie.

„Mojím snom v súčasnosti je stať sa jedným z najlepších tenistov v histórii,“ povedal Alcaraz. „Chcem byť súčasťou najlepších tenistov v histórii a budem pre to pracovať,“ povedal.

Napriek tomu, že pre zranenie vynechal Australian Open 2023, Algarz zostáva v top forme. V roku 2023 má zatiaľ bilanciu víťazstiev a prehier 27:2. Španiel, ktorý v piatok 5. mája 2023 oslávi 20 rokov, sa v Madride uchádza o zisk svojho štvrtého tohtoročného titulu.

upravil
Siddharth Dhananjay


READ  Pokúste sa zastaviť rozbehnutý vlak Amazulu Sundowns

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close