Veda

Georgetown hovorí, že 2 vzorky odhaľujú norovírus v komunite kampusov, takmer 100 vykazuje príznaky

Rastúci počet študentov a zamestnancov Georgetownu, ktorí sa tento týždeň zaoberajú gastrointestinálnymi ochoreniami, sa stretol s prípadmi norovírusu.

Rastúci počet študentov a zamestnancov Georgetownu gastrointestinálne choroby Zdá sa, že tento týždeň sa z hľadiska norovírusu znížil.

V sobotu Georgetownská univerzita potvrdila, že začala s dezinfekciou a dezinfekciou 46 študentských izieb, z ktorých všetky sú infikované vírusom. Aktualizácia v piatok večer prišla po tom, čo sa ukázalo, že chorobu spôsobil norovírus.

Žalúdočná choroba sa môže šíriť z človeka na človeka, ako aj dotykom povrchov alebo predmetov kontaminovaných vírusom a vložením prstov do úst, uviedla škola.

Univerzita zatiaľ uviedla, že viac ako 90 študentov uviedlo príznaky, ktoré by mohli byť v súlade s norovírusom. NS Aktualizácia pokračovala tým, že 15. menej ako boli prevezení na oblastné pohotovostné oddelenia a malá podskupina týchto jedincov dostala IV rehydratáciu.

Každý, kto má príznaky, je požiadaný, aby obmedzil kontakt s inými osobami na 48 hodín, alebo kým neprestanú vykazovať príznaky vírusu.

Univerzita uviedla, že prijíma nasledujúce opatrenia na zastavenie šírenia norovírusu:

  • Vylepšené čistenie a dezinfekcia priestorov s vysokým dosahom v obytných halách, jedálňach, knižniciach, akademických budovách, Yates Field House a vo všetkých ostatných lokalitách kampusu.
  • Hĺbkové čistenie a čistenie miestností postihnutých osôb a všetkých spoločných alebo spoločných priestorov v obytných zariadeniach v areáli.
  • Rozširujúca služba doručovania karanténnych jedál, aby študenti zostali pripútaní k iným.

Dokonca aj študenti, ktorí nemajú príznaky, sa vyzývajú, aby obmedzili spoločenské akcie, kde sa vírus môže šíriť.

Podľa piatkovej rannej aktualizácie počet ľudí, ktorí majú v areáli Georgetownu príznaky, za posledných niekoľko dní klesol.

Táto aktualizácia, ktorá bola zverejnená o 11:00 hod., Povedala, že choroba postihla študentov aj zamestnancov, ako aj ľudí žijúcich v areáli a mimo neho.

READ  JIP v nemocnici v Montane dosahuje 150% kapacitu v dôsledku nárastu prípadov ochorenia COVID-19

„V súčasnej dobe sme medzi postihnutými jednotlivcami neidentifikovali spoločný zdroj potravy,“ uviedla škola v piatok dopoludňajších aktualizáciách.

Ranit Mishori, hlavný univerzitný úradník pre zdravie, bol prvým, kto v utorok neskoro v utorok upozornil obec na univerzitu. V tom čase bolo asi 12 študentov v hlavnom areáli chorých. Hlásené príznaky zahŕňali silnú bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie a hnačku.

Univerzita uviedla, že väčšina študentov uvádza “krátkodobé symptómy” a žiadni študenti neboli hospitalizovaní, “aj keď malý počet z nich bol vyhodnotený a poskytol rehydratáciu na miestnych pohotovostných oddeleniach”.

počet chorých študentov K štvrtku celkom 40.

Začiatkom tohto týždňa univerzita uviedla, že zhromažďuje vzorky stolice na stanovenie možných patogénov a pôvodne sa nezdalo, že by choroba bola spôsobená prenosom z človeka na človeka.

Keď univerzita upozornila komunitu na túto chorobu, Mishori odkazoval na možný odkaz na nedávnu správu Centra pre kontrolu chorôb o vypuknutí salmonely, ktorá zasiahla 25 štátov a ochorela viac ako 120 ľudí.

ako WTOP Facebook a nasledovať @wtop Sledujte nás na Twitteri a zapojte sa do konverzácie o tomto článku a ďalších.

Zaregistrujte sa a odoberajte najnovšie správy a denné titulky doručované do vašej e -mailovej schránky Tu.

© 2021 WTOP. Všetky práva vyhradené. Táto webová stránka nie je určená pre používateľov nachádzajúcich sa v Európskom hospodárskom priestore.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close