šport

Giro d’Italia 2020: Peter Sagan hodnotí výhru

dnes 20:00
|

Slovenský cyklista Peter Sagan márne čakal na víťazstvo na tohtoročnej Tour de France, vynahradil si to však premiérovým triumfom na Giro d’Italia. Počas svojho debutu na talianskej Grand Tour triumfoval v utorkovej 10. etape a opäť sa výrazne vyjadril v bodovacej súťaži, v ktorej na druhom mieste stiahol manko francúzskeho lídra Arnauda Demareho na dvadsať bodov.

Peter Sagan oslavuje víťazstvo na Gire.

Prečítajte si tiež

VIDEO: Giro: Peter Sagan zvládol 10. etapu, má úspechy …

Jazdec tímu Bora-Hansgrohe strávil celý deň v úniku, na konci mal však stále najviac síl a 461-denné čakanie na 114. víťazstvo v profesionálnom pelotóne zavŕšil samostatnou jazdou na záverečných desiatich kilometroch.

“Tento úspech má pre mňa mimoriadny význam, pretože je to môj prvý na Giro d’Italia. Moje predchádzajúce víťazstvo bolo minulý rok na Tour de France, musel som si trochu počkať. Tím i fanúšikovia majú očakávania a ja dlžil im víťazstvo. Mnohokrát som sa umiestnil na stupňoch víťazov, ale medzi prvým a druhým miestom je veľký rozdiel, “ uviedol 30-ročný Slovák, ktorý počet cyklistov zaokrúhlil víťazstvami na Gire, Tour a Vuelte na 100.

Sagan sa v tejto sezóne nepresadil na Strade Bianche alebo v Miláne-San Reme, ale vyhral klasickú etapu. „Jednoducho sme si to všimli. Môžem vám zaručiť, že to napokon nebolo ľahké. Bolo to veľmi náročné, vyžadovalo si to veľa úsilia, jazdci v dnešnom úniku mali najlepšie nohy z celého štartového poľa. Keď naša skupina sa sformovala, museli sme tvrdo pracovať, pretože pelotón vedený tímom Groupama-FDJ nás chcel dobehnúť.

Trvalo nám dlho, kým sme si vybudovali náskok, musel som všetko odovzdať, aby som vytvoril priepasť za sebou. Potreboval som ju a musel som si dávať pozor, aby som nespadol v poslednom zjazde. Tam som trochu stratil a na záverečných siedmich kilometroch som musel ísť na hranu, pretože ma prenasledovalo desať až pätnásť súperov, “ povedal Sagan na oficiálnej webovej stránke vášho tímu.

Peter Sagan.

Prečítajte si tiež

READ  Maguire popiera vinu za incident v Grécku a obviňuje políciu z brutality

Giro: Po 461 dňoch si Peter Sagan spomenul, ako chutí víťazstvo, reagujú …

Bol to úspešný deň pre Bora-Hansgrohe, vo výsledkovej listine skončil v najlepšej desiatke aj Poliak Rafal Majka a na siedmej pozícii Rakúšan Patrick Konrad. Konrad je šiesty v poradí a Majka na ôsmom mieste.

“Dnes sme chceli bojovať o etapové prvenstvo s Petrom, ale zároveň chrániť dvoch našich ašpirantov na celkové poradie. Uvedomili sme si, že to si bude vyžadovať veľa úsilia bez väčšej pomoci ostatných tímov. Musela existovať divízie v úniku, bola to príliš veľká skupina na spoluprácu.

Od tejto chvíle sa tímy v pelotóne pokúšali stiahnuť „utečencov“, najskôr Groupama-FDJ, potom SAE Emirates a nakoniec NTT, ale nebolo možné ich dobehnúť. Peter si prišiel po sólové víťazstvo, z čoho sa veľmi teším. Dnes bol veľmi silný, “ uviedol športový riaditeľ nemeckého tímu Ján Valach.

Peter Sagan.

Prečítajte si tiež

Giro: Peter Sagan neskrýva radosť z triumfu: nakoniec som vyhral svojím štýlom, …

Sagan tento rok po prvý raz v kariére na TdF neskončil v zelenom tričku víťaza bodovacej súťaže v Paríži, v nedeľu 25. októbra však môže do Milána priviesť cyklámenový dres. Momentálne je jeho jediným skutočným súperom Demare, ku ktorému sa v utorok výrazne priblížil vďaka plnému zisku z rýchlostnej prémie a víťazstva.

“Keď sme zbytočne míňali čoraz viac času, povedali sme si, že sa radšej sústredíme na zajtra. Neviažem sa na cyklámenový dres, pretože poznáme Saganove schopnosti v bodovacej súťaži. Dnes odviedol skvelú prácu, víťazstvo si zaslúžil,” povedal. uznaný členom tímu Groupama-FDJ. Dvadsaťsedemročný Francúz už na Gire 2020 vyhral tri rovinné etapy (4., 6., 7.) a je na programe v stredu, súťažiť však bude aj Sagan, ktorého povzbudzuje aj jeho triumf.

READ  Európska liga: MŠK Žilina sa nečakane prehrala s Novými svätými

Giro d’Italia – 11. etapa: Monotónny deň:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close