šport

Giro d’Italia 2020: Peter Sagan má slávnu formu

dnes 19:05
|

Slovenský cyklista Peter Sagan je počas svojej prvej účasti na Giro d’Italia vo výbornej forme. Počas štyroch etáp bola jedna časovkou, obsadil dve druhé miesta. K víťazstvu bol blízko najmä v utorok, o konečnom poradí musela rozhodnúť až fotofiniš.

Koniec 4. etapy Gira.

Prečítajte si tiež

VIDEO: Giro: Obrovské ihrisko Petra Sagana! Neuspel iba o milimeter, rozhodol sa až …

„Dnes som išiel po víťazstve. Bolo to veľmi tesné. Nevedel som, kto je prvý, druhý alebo tretí. Všetci sme sa zišli spolu na linke a museli sme si počkať na cieľovú fotografiu. Pre víťazstvo som urobil maximum.“ , ale sú to zvyčajne šprinty. V minulosti som dokázal vyhrať o palec, ale dnes to nevyšlo. Som však veľmi spokojný s prácou tímu, “ Povedal Sagan úradníkovi web Bory.

Po etape však z tesného druhého miesta dlho nesklamal. Vďaka nemu sa dostal na prvé miesto v bodovacej súťaži. „Mám cyklámenový dres a budem sa ho snažiť udržať, aj keď môj náskok nebude veľký, “ Povedal Sagan.

Turné po Taliansku

Prečítajte si tiež

Giro d’Italia 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Bora išla na pódium s jasným cieľom, ktorému chýbala iba vytúžená bodka. Počas pretekov išlo všetko podľa plánu. „Dnešným cieľom bolo zvíťaziť v etape s Petrom. Nechali sme uniknúť iba malej skupine, troch cyklistov, potom sme absolvovali stúpanie, podarilo sa nám zbaviť niektorých šprintérov, alebo sme im to sťažili.“

Odpadli takmer všetci šprintéri, okrem Demara a Matthewsa. Nakoniec chlapci odviedli opäť skvelú prácu. Išli takým tempom, že sa skupina padlých šprintérov nedokázala vrátiť späť, “ odhalil taktiku športového riaditeľa Bory-hansgrohe Jána Valacha.

READ  Nekrológ Donalda ANDRLEHO (2022) – sv. Pavol, MN

V prvých štyroch etapách to zatiaľ nevyšlo. Sagan však dokazuje, že je vo výbornej forme a Valach očakáva, že jeho triumf príde. „Prehrali sme o chlp, ale vydali sme maximum, viac sme nedokázali. Peter má cyklámenový dres a je v skvelej forme. Chcel, aby sme v stúpaní išli rýchlejšie, vo svojich šprintoch sa približuje, takže očakávame jeho triumf. “


Pozrite sa tiež na to, ako sa Sagan stratil na Gire:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close