šport

Glasgow hostí finále Billy Jean King Cup

Glasgow bol vybraný ako hostiteľ finále Billy Jean King Cup v roku 2022. Turnaj 12 tímov sa bude konať v Emirates Arena od 8. do 13. novembra, pričom Veľká Británia sa teraz kvalifikuje ako hostiteľ. Šampiónka US Open Emma Radukanu debutovala na tohtoročnom tenisovom turnaji Svetového pohára žien proti českému výberu.

Austrália, Belgicko, Kanada, Česká republika, Taliansko, Kazachstan, Poľsko, Španielsko, Slovensko, Švajčiarsko a Spojené štáty americké sa vo finále pridajú k Veľkej Británii.

Súťažiť sa bude v štyroch družstvách po troch, pričom štyria víťazi družstiev postúpia do semifinále.

V marci bol Glasgow vymenovaný za jedno zo štyroch hostiteľských miest pre skupinové fázy mužského finále Davisovho pohára, ktoré sa vyrovná Billy Jean King Cup.

Je to prvýkrát od roku 1991, čo sa finále premiérového turnaja družstiev v medzinárodnom ženskom tenise – predtým známeho ako Fed Cup – hralo v Anglicku.

Generálny riaditeľ LTA Scott Lloyd uviedol, že jeho organizácia chce do krajiny priniesť ešte dôležitejšie udalosti a „zvýšiť profil tenisu počas celého roka“.

„Dáva nám to skvelú príležitosť otvoriť tenis viacerým ľuďom a dúfame, že to inšpiruje ďalšiu generáciu hráčov,“ povedal.

David Hogerti, prezident Medzinárodnej tenisovej federácie, dodal, že LTA ponúkla „veľmi pôsobivú aukciu“ a že organizátori sa tešia na podujatie „v energickej atmosfére pred vášnivými tenisovými fanúšikmi z celého sveta.“

READ  Chelsea rokuje o podpise Milana Škriniara

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close