Zábava

GoCritic! Festival animácie sa vracia so sieťou a otvára výzvu pre Animateka Ljubljana

– Päť workshopov ročne v spolupráci s AFN na významných festivaloch animácie v Rumunsku, Slovinsku, Českej republike, Chorvátsku a na Slovensku.

Po prestávke spôsobenej ochorením COVID začal školiaci program pre začínajúcich európskych filmových novinárov a kritikov GoCritic! Animation Festival Network (AFN). Obsahuje AFN Medzinárodný festival animovaných filmov Animest (Bukurešť, Rumunsko), Medzinárodný festival animovaných filmov Animathega(Ľubliana, Slovinsko) Medzinárodný festival animovaných filmov Anifilm (Liberek, Česká republika), Animafest Záhreb je svetový festival animovaných filmov (Chorvátsko) a Fest Anca je medzinárodný festival animácie (Žilina, Slovensko).

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Prvý workshop sa uskutoční od 9. do 17. októbra v Animaest, pričom už bude vybratých šesť rumunských účastníkov a ich eseje budú zverejnené v Cineuropa a Zippy Frames a na webovej stránke festivalu. Tento workshop bude vyučovať GoCritic! vedúci výskumu, Vladan Petkovič.

Výzva pre medzinárodných účastníkov je teraz otvorená pre druhý workshop v Animateca Ljubljana (28. novembra – 4. decembra). Tento odkaz. Vybraných bude až šesť nádejných filmových novinárov a kritikov, ktorých náklady na školenia a ubytovanie budú hradené z programu. Filmový kritik, spisovateľ a kurátor zo Škótska Michael Pattison (Sight & Sound, KINO!, Ekran, Film Comment, Reverse Shot, MUBI) bude strihačom. Posledný termín na podanie prihlášok je 24. októbra.

Animateka Ljubljana je medzinárodný festival, ktorý sa zameriava na kvalitný animovaný film a každoročne v decembri vo svojom hlavnom súťažnom programe predstavuje špičkovú produkciu krátkych animovaných filmov zo strednej a východnej Európy. Bočné panely zahŕňajú najoriginálnejšie európske študentské filmy, starostlivo vybrané medzinárodné filmy pre deti a tínedžerov a rôzne špeciálne programy.

Okrem bohatého filmového programu si návštevníci môžu užiť množstvo podujatí, ako sú besedy s učiteľmi, majstrovské kurzy, okrúhle stoly, regionálne pitching session (všetko na priemyselnej platforme AnimatekaPRO), workshopy, výstavy, koncerty a neformálne stretnutia. . Cieľom Animetaky je umožniť profesionálom z regiónu aj zo sveta stretávať sa, spolupracovať a vytvárať koprodukcie a zároveň podnietiť u miestnych ľudí záujem a lásku k animovanému filmu.

READ  Star Wars: Rogue One sa vracia do kín s pripojenou ukážkou Andora

Výzva pre účastníkov Tu A termín je stanovený na 24. októbra. Pre ďalšie informácie a akékoľvek otázky kontaktujte [email protected].

GoCritic!@AFN je školiaci program pre začínajúcich európskych filmových novinárov a kritikov AFN – Animation Festival Network V spolupráci s Cineuropa a Zippy Frames a spolufinancované z programu Európskej únie Creative Europe MEDIA.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close