Technológie

Google a Samsung sa spojili, aby mohli jednoducho synchronizovať údaje o kondícii medzi aplikáciami

Google a Samsung sa spojili Na vytvorenie Zdravotné spojenie, Operačný systém a API (aplikačné programovacie rozhranie), ktoré poskytuje vývojárom súbor nástrojov na synchronizáciu zdravotných údajov používateľov medzi aplikáciami a zariadeniami pre Android. Používateľom to uľahčí sledovanie údajov o ich zdraví a kondícii na rôznych platformách.

Po výbere používateľom môžu vývojári zostaviť svoje zdravotné údaje do šifrovaného centra na zariadení používateľa. Google hovorí, že používatelia budú mať plnú kontrolu nad tým, aké dáta zdieľajú a s akými aplikáciami ich zdieľajú. Keď viac ako jedna aplikácia zhromažďuje rovnaké údaje, ako sú napríklad prijaté kroky, používatelia sa môžu rozhodnúť zdieľať tieto údaje s jednou aplikáciou a druhou. HealthConnect podporuje viac ako 50 typov údajov v rámci širokej škály funkcií vrátane merania tela, monitorovania cyklu, výživy, spánku a života.

„Spolupracujeme s Google a ďalšími partnermi, aby sme naplno využili výhody a potenciál Health Connect,“ povedal Tajang Jae-yang, výkonný viceprezident Samsungu. tlačová správa. „S potešením potvrdzujem, že Samsung Health prevezme HealthConnect neskôr v tomto roku. S povolením používateľov umožní vývojárom aplikácií využívať presné a optimálne dáta namerané na Galaxy Watch pre Samsung Health a aplikovať ich aj vo svojich aplikáciách.

Health Connect je momentálne v otvorenej beta verzii dostupnej pre všetkých vývojárov Androidu. Okrem Samsungu Google MyFitnessPal spolupracuje aj s vývojármi na Leap Fitness a Withings na počiatočnom prístupovom pláne. Google Fit a Google Fitbit sú tiež pripravené prijať HealthConnect, čo znamená, že technológia musí byť dostupná včas. Pixel watch vydaný koncom tohto roka.

Ako môj kolega John Porter spomína, Google sa presadzuje vďaka svojmu otvorenému prístupu k svojim produktom a Health Connect API je ďalším príkladom ochoty Google spolupracovať s inými spoločnosťami. Na rozdiel od Samsungu a Apple sa Google nesnaží nútiť (alebo tlačiť) používateľov do svojho ekosystému – ale Pixel Watch a Tablet s Androidom na cesteAk si používatelia chcú kúpiť jeho rozširujúce sa pixelové zariadenia, Google musí technicky dotlačiť používateľov k svojim vlastným produktom.

READ  Bandai Namco oznamuje .hack // GU Last Recode Physical Switch Release

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close