Technológie

Google už pieseň pozná podľa „blikania“ alebo pískania

Google má novú funkciu, ktorá vám umožňuje žmurkaním, pískaním alebo spevom vedieť, ktorá skladba sa vám preháňa hlavou. Je to užitočnejšia verzia zvukovej funkcie, ktorú predtým ponúkal on a konkurenti ako Apple Shazam. Používatelia najnovšej verzie mobilnej aplikácie Google alebo modulu gadget Vyhľadávanie Google môžu klepnúť na ikonu mikrofónu a ústne požiadať o vyhľadanie skladby alebo stlačiť tlačidlo Vyhľadať skladbu, aby napríklad začali spievať.

Táto funkcia bude k dispozícii komukoľvek, kto používa Google v angličtine pre iOS alebo Android vo viac ako 20 jazykoch. Spoločnosť tvrdí, že v budúcnosti rozšíri túto funkciu na ďalšie jazyky na oboch platformách. Google v blogovom príspevku, kde oznamuje funkciu, vysvetľuje, že algoritmus ignoruje kvalitu vášho hlasu a pracuje s číselným vzorom, ktorý predstavuje jeho podstatu alebo to, čo Google nazýva „odtlačok prsta“.

Ide o vylepšenie oproti súčasnému fungovaniu technológie rozpoznávania hudby spoločnosti Google, ktorá je prítomná v pasívnej funkcii Now Playing dostupnej na smartfónoch Pixel. Táto funkcia pasívne počúva hudbu na pozadí a poskytuje výsledok, ak sa zhoduje s hudbou v jeho offline databáze (všetko sa robí lokálne).

Zdroj: techcrunch.com.

Zobraziť galériu

READ  Milión hráčov zaútočí na spoločnosti Apple aj Google

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close