Technológie

Google zakazuje ďalších 9 procesorov Android, teraz ich musíte odstrániť

Rozmýšľali ste niekedy nad procesormi, ktoré si stiahnete do telefónu s Androidom? Inteligentný telefón priemerného človeka má viac ako 80 aplikácií, z ktorých mnohé sa otvárajú len zriedka – ale možno je načase skontrolovať, či v nich nie sú škodlivé programy.

Odborníci tento týždeň varovali, že deväť nepoctivých procesorov Androidu môže ohroziť váš telefón a umožniť hacknutie vášho účtu na Facebooku. Google ich už odstránil z Obchodu Google Play, ale môžete si ich stiahnuť z obchodov s aplikáciami tretích strán-alebo už na vás číhajú vo vašom telefóne.

Môže za to vírus Android Flytrop, ktorý od marca tohto roku nakazil viac ako 10 000 obetí. Trójske kone sú druhom škodlivého softvéru, ktorý predstiera, že je normálnym programom, ale skrýva zlý kód ako mýtický kôň.

Výskumníci z oblasti počítačovej bezpečnosti Zimbariat’s zLabs včera odhalili, že FlyTrap už dosiahol 140 krajín. Funguje to tak, že sa skryje do bežne viditeľných procesorov, ktoré si obete sťahujú do svojho zariadenia Android.

Po inštalácii Flytrop unesie všetky účty Facebook v telefóne. Môže zhromažďovať osobné informácie vrátane Facebook ID, polohy, e -mailovej adresy, IP adresy a súborov cookie spojených s účtom.

Prečítajte si viac: Každý používateľ systému Android by sa mal riadiť týmito radami, aby zariadenie chránil pred strašnými hrozbami

Ešte horšie je, že váš účet Facebook by mohol byť použitý na ďalšie šírenie vírusu – odosielanie správ priateľom alebo rodine na sťahovanie procesorov alebo odosielanie falošných správ na váš profil.

Škodlivé aplikácie poskytujú zábavné služby, ako sú kódy kupónov pre reklamy Netflix a Google a hlasovanie pre futbalové tímy a hráčov. Zimbarium vymenúva veci, ktorým sa treba vyhnúť:

  • Poukaz Gigi (com.luxcarad.cardid)
  • Hlasujte za európsky futbal (com.gardenguides.plantingfree)
  • Reklamy na kupóny Gigi (com.free_coupon.gg_free_coupon)
  • Reklamy na poukážky Gigi (com.m_application.app_moi_6)
  • Gigi voucher (com.free.voucher)
  • Chat Fuel (com.ynsuper.chatfuel)
  • Čistý kupón (com.free_coupon.net_coupon)
  • Čistý kupón (com.movie.net_coupon)
  • Oficiálne euro 2021 (com.euro2021)
READ  Mario Kart 8 Deluxe teraz v Japonsku prekonal štyri milióny predajov

Keď sa používatelia prihlásia do aplikácií, všetko vyzerá skvele, kým nezadajú prihlasovacie údaje na Facebook, aby mohli hlasovať alebo otvoriť kódy kupónov. Aplikácia nezobrazuje skutočné kódy, ale tvrdí, že sú zastarané. Váš účet v tejto chvíli zabaví škodlivý kód.

Zimbarium v ​​príspevku na blogu uviedol, že útok trójskych koní bol sofistikovaný a ťažko rozpoznateľný: „Rovnako ako pri iných manipuláciách používateľov sú vysoko kvalitnou grafikou a oficiálne zobrazenými prihlasovacími obrazovkami bežnou stratégiou, ktorou môžu používatelia odhaľovať citlivé informácie.“

Keď hovoríme, že váš telefón je „pokladom“ pre útočníkov, tieto aplikácie nie sú jediné, na ktoré si treba dávať pozor: „Fly Trap je príkladom súčasnej aktívnej hrozby pre mobilné zariadenia zameranej na ukradnutie dôkazov … nemôže lietať. Pasca alebo iný trójsky kôň na škodlivý banket Vezmite a upravte ho, aby sa zameral na dôležitejšie informácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close