Ekonomika

Govit-19: Počet hospitalizácií sa v Maďarsku zdvojnásobil v porovnaní s pred dvoma týždňami, čo predstavuje 75 % nárast ťažkých zranení

Úmrtia proti pozitívnym mieram: skorá teória

Pozrime sa bližšie na tieto pozitívne pomery a na to, čo predstavujú. Palas Bardos Pri takomto prudkom stúpaní predpokladá, že percento bude naďalej prevyšovať počet kladných základných období. Dňa 9. novembra denná kladná miera vzrástla nad 28 %, ale on predpovedal, že sa vráti do rozmedzia 22 % až 26 % (takpovediac) a nezhasne. Z jeho pohľadu bude stúpanie dlhšie a strmšie a jeho vrchol vyšší. Žiaľ, nekulminuje skôr ako o pár dní neskôr (keď začiatkom decembra dosiahla vyššiu rýchlosť) ako minulý rok.

Podľa jeho hypotézy môže byť príčinou delta variant, pretože je nákazlivejší a viac ľudí ho zmenšuje. Rýchlo sa rozotiera a dlho vydrží. To znamená, že počet nových prípadov (a hospitalizácií) bude rásť tak rýchlo, že možnosť testovať zdravé nezostane.

Jedným z možných dôsledkov je, že percento sa zvýši na kladných 40 % (denné hodnoty), pričom 3-dňový priemer stúpne na túto úroveň a 7-dňový priemer sa ešte viac priblíži k 5. decembru.

Je to veľmi nepriaznivá situácia, pretože počet nových denných prípadov vrcholí po štyroch až piatich dňoch (približne 10. decembra) a úmrtnosť covittov dosahuje aj na Vianoce či Nový rok. A čísla sú veľmi vysoké.

Zvyšujúci sa stres na zdravotný systém

Rýchlo sa zvyšujúci počet nových prípadov už teraz výrazne ovplyvňuje zdravotný systém. Nižšie uvedené tabuľky ukazujú zmeny v počte novopotvrdených pacientov s Covit-19 denne, počte hospitalizácií a počte ventilovaných pacientov s Covitom v rokoch 2021 a 2020.

Vo vyššie uvedenom grafe sme porovnali čísla za 15. november za týždeň jeden, dva, tri a štyri. Druhý graf zobrazuje týždenné zmeny. Červené krvinky jasne ukazujú, že epidemiologická situácia sa zhoršuje takmer vo všetkých aspektoch oveľa nebezpečnejším tempom ako na začiatku.

O zvyšujúcej sa záťaži nemocníc sme už písali a odborníci na ňu upozorňujú takmer každý deň.

Premiér Victor Orban 5. novembra povedal, že bezpečnostné opatrenia na zabránenie šírenia vírusu, ktorý nás nechráni, tvrdí, že najdôležitejším bezpečnostným opatrením je vakcína. Pripomenul, že do konca tohto roka bude dostupných 15 miliónov dávok vakcín proti Covit-19.

Ak sa vírus začne rýchlo šíriť, musíme znova zareagovať

, povedal.

Ako sme už vtedy spomenuli, jeho názor na prijímanie akýchkoľvek rozhodnutí týkajúcich sa budúcich krokov bol veľmi vágny. Neopisoval, čo myslel pod pojmom „rýchla“ alebo „odpoveď“. Pri pohľade na tabuľky alebo akýkoľvek graf vyššie môžeme byť stále skeptickí, pokiaľ ide o rýchlosť, akou sa koronavírus šíri v Maďarsku. Ani počas uplynulého víkendu však neboli ohlásené žiadne nové obmedzenia, pričom ostatné krajiny v regióne (napr. Rakúsko, Slovinsko, Slovensko, Secunda) už blokovacie opatrenia sprísnili.

Ako vidíte, 7-dňové kĺzavé priemery nových prípadov a úmrtí zbabelcov sú už vyššie ako v rovnakom období roku 2020. Hoci je počet ľudí s infekciou koronavírusom v nemocnici nízky, sú v zlom stave; Väčšina z nich je na ventilátore.

Počet pacientov s Kovitom prijatých do nemocníc, ktorí potrebujú mechanickú ventiláciu, v súčasnosti stúpa a už aj je Na úrovniach začiatkom mája.

Dôležité pod 0% čiarou v mapách. K poklesu dochádza, keď sú krivky pod 0% a zvyšuje sa, keď idú nad 0%. Zmeny ukazujú, že stav prijatých do nemocnice po 20. auguste sa začal zhoršovať.

Najdôležitejšie je, že aj keď je hodnota severne od 0 %, keď krivka klesá, znamená to pomalší nárast ako pokles. Ak je krivka nad 0 % a stúpa, ide o zvýšenie rýchlosti zrýchlenia. Keď sme pod 0 %, keď krivka klesá, znamená to rýchly pokles a keď stúpa, znamená to pokles.

Ako vidíte, okrem obdobia od polovice septembra do konca októbra počet ľudí v nemocnici a tých na ventilátore rastie takmer úplne synchronizovane. V tom období nebolo dosť miesta pre pacientov s covitom, a preto boli mnohí na ventilátore v porovnaní s počtom pacientov prijatých do nemocnice. Potom boli do systému pridané funkcie vlády a „odkaz“ sa vrátil ako predtým.

To je možné vidieť na grafoch nižšie iba s pomermi. Podiel hospitalizovaných pacientov na počte aktívnych prípadov zo svojho maxima klesol, pretože sa vykonávali denné štúdie, a keďže počet pacientov s infekciou koronavírusom v nemocniciach stúpa, počet aktívnych prípadov sa zvyšuje rýchlejšie. . Aj vďaka vyššie uvedenému miera ventilácie / hospitalizácie tiež neustále klesá.

Porovnanie súčasného stavu s úmrtiami na Kovid za deň strávený v nemocniciach a na JIS ukazuje krátky rozdiel oproti stavu pred rokom, teda aj v tejto kategórii sa situácia zhoršuje.

Počet covia pacientov prijatých do nemocnice (priemer 3 dní) je o 23 % nižší ako východiskové obdobie a počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti je o 6 % ročne nižší. Pred týždňom boli príslušné čísla -29 % a + 5,6 %.

Podľa nižšie uvedeného ľavého grafu je počet nových prípadov Covit-19 nahromadených od 28. augusta už o 8,7 % vyšší ako v rovnakom období v roku 2020, pričom pred štyrmi týždňami bol o 40 % nižší a za osem týždňov o 50 % nižší. Predtým. Medzitým je čas strávený pacientmi Kovitom v nemocnici o 30 % nižší ako pred rokom, pričom pred štyrmi týždňami bol o 29 % nižší a o 3,7 % vyšší ako pred ôsmimi týždňami. (Na rad prišlo 22. septembra, mesiac po tom, ako 20. augusta neboli žiadne obmedzenia na štvordňové oslavy štátnej základne.)

Na grafe vpravo bol počet dní strávených na jednotkách intenzívnej starostlivosti (prakticky na ventilátore) pred desiatimi týždňami takmer dvakrát dlhší ako základná os (+ 102,5 %). Odvtedy sa rozdiel zmenšil len na 1,0 %. V závislosti od závažnosti aktuálnej „vlny“ (podľa počtu dní strávených na ventilátore) malo nastať niekoľko prípadov už po dvoch týždňoch. 10. novembra.

V počte vytúžených úmrtí nie sme tam, kde sme boli pred rokom (pred ôsmimi týždňami + 16,7 % a pred 10 týždňami + 55 % akumulácia bola o 1,15 % nižšia), ale Medzera sa neustále zmenšuje. Najdôležitejšie je, že minulý rok nebolo v rovnakom čase žiadne očkovanie a skrížená rezistencia (ak fungovala) nebola taká silná ako teraz. Graf na pravom ramene tiež ukazuje, že tí, ktorí boli prijatí do nemocnice s infekciou koronavírusom, sú vo všeobecnosti v horšom stave ako pacienti s covitom, ktorí boli pred rokom.

Napriek alarmujúcej miere denných nových prípadov COVID-19 a počtu hospitalizácií s tým spojených, vláda vsádza na očkovanie.

Existuje niekoľko medzinárodných príkladov, ktoré ukazujú, že kombinácia popichov Govit-19 a kontrolných opatrení je najefektívnejším spôsobom, ako zabrániť šíreniu koronavírusu.

Zdôrazňovanie významu očkovania sa zatiaľ ukázalo ako neúčinné.

V očkovacej kampani nedošlo k žiadnemu pokroku. Tí, ktorí sú plne zaočkovaní podľa základného protokolu, vyhľadávajú tretie dávky, ale tempo rastu by malo byť vysoké, zatiaľ čo tí, ktorí odmietajú injekciu, celkovo nemenia názor napriek zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii. Je potrebné zvážiť aj problém klesajúcej účinnosti vakcín.

Vláda zaviedla povinné nosenie rúška vo verejnej doprave a spoločnosti schválili zavedenie povinného očkovania, ale to zostane, kým nové nariadenia nevstúpia do platnosti. Nemocniciam nariadili odložiť vybrané operácie.

Kabinet oznámil týždennú očkovaciu kampaň, v rámci ktorej môžu ľudia získať svoje prvé, druhé alebo tretie zamestnanie bez predchádzajúcej online registrácie. Čo nechápe a zatiaľ to nebolo nikomu vysvetlené je, prečo kabinet už dva a pol týždňa čaká na spustenie kampane 22. novembra.

Titulný obrázok: Getty Images

READ  Vládna kríza ohrozuje prísľub slovenských výdavkov na obranu – EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close