Hlavné správy

Grant dúfa, že podporí európsky titul na Slovensku

Imogen Grand sa zúfalo snaží udržať svoju európsku korunu na Slovensku

Autor: Tom Harl

Imogen Grant chce v spätnom zrkadle zobraziť to najlepšie z kontinentu, keď sa odrazí od svojho svetového dvojníka v ľahkej váhe na majstrovstvách Európy.

Veslárka z Cambridge a partnerka Emily Craigová sa spojili, aby Británia odskočila z vyčerpávajúcich olympijských hier v Tokiu, kde skončili s tesným rozdielom štvrté.

V minulej sezóne sa im podaril iba kus čistej vody, prvé európske tituly ukoristili o šesť sekúnd a svetové zlato získali o tri sekundy.

Znamená to, že Grantovi a Craigovi nehrozí, že by uleteli pod radarom, keď sa najlepší európski veslári zhromaždia na jazere Bled v Slovinsku od 25. do 28. mája.

„Je to otrávený kalich,“ povedal Grant. „Každý chce byť favoritom, ale to znamená, že máš na chrbte cieľ.“

„Určite na to myslím, keď sa snažíme obhájiť náš titul. V konečnom dôsledku chceme byť tam, kde chceme byť, a byť dostatočne dobrí na to, aby všetci ostatní bojovali o druhé miesto.“

Dlhá prestávka v tréningovej základni British Rowing v Cavershame po Tokiu bola katalyzátorom ich dôrazného odrazu.

„Stále sme trénovali, ale určite sme robili iné veci a dalo nám to veľkú perspektívu,“ povedal Grant.

„Keď sme sa minulé leto dali dokopy, mali sme jasnú predstavu o tom, čo chceme a ako to chceme urobiť. Keď sme sa vrátili na loď, zdalo sa, že lieta.

„Po mojich prvých seniorských majstrovstvách sveta v roku 2018 som neveril, že som bol v tíme tak dlho.

„Každý rok sa to snaží trochu zlepšovať. Víťazstvo v Európanoch tak, ako sa nám to podarilo minulý rok, a potom na majstrovstvách sveta sme mali pocit, že je to malý krok vpred.“

READ  Slovenská vláda padla po hlasovaní o dôvere parlamentu - Politico

Grantova úľava na konci šesťročného štúdia medicíny na Cambridgeskej univerzite je citeľná.

Tento zimný tréning bol ťažší ako kedykoľvek predtým a pre zvyšok sveta bola desivá vyhliadka, že Grant bude trénovať s jediným zameraním na zrýchlenie lode.

„Posledných pár rokov to bolo naozaj hektické,“ povedal. „Medicína trvala v mojom živote dlhšie ako veslovanie a bolo pre mňa veľmi dôležité, aby som dobre dokončil doktorát z medicíny.

„Teším sa, že to dokončím a dám veslovaniu 100 % bez toho, aby som mal pocit, že sa moje sústredenie rozdelí.

„Som naozaj nadšený, keď vidím, koľko toho mám ešte v nádrži, bez toho, aby som podviedol ani jedného z nich.

„Táto zima bola pre mňa veľa tréningov a myslím si, že to isté platí pre Emily a širší tím. Dúfajme, že môžeme stavať na minulom roku.“

British Rowing je riadiaci orgán tohto športu a je zodpovedný za rozvoj veslovania v Anglicku a za tréning a výber reprezentovať Veľkú Britániu. Tím GB veslovania je podporovaný Národným lotériovým športovým fondom. Ak sa chcete dozvedieť viac a sledovať skupinu, navštívte https://www.britishrowing.org/

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close