Gregor Dimitrov ušetril v Melbourne 2 MB a pridal sa k Rafaelovi Nadalovi. ATP Tour

Bulhar Gregor Dimitrov si v piatok na Melbourne Summer Set ušetril dva mečbaly na postup do semifinále.

6-7 (5), 6-0, 7-5, 6-7 (5), 6-0, 7-5 v napínavom finálovom zápase proti Boutique van de Sandsulf 2-5 v Holandsku. Dimitrov nedokázal prejsť th-set. 45 minút. V treťom sete Van de Sandsulf pracoval 5-3, 40/15, potom šiel 5-5 v 24-bodovej hre.

Dimitrov, ktorý sa usiluje o deviatu trofej ATP Tour Cup v kariére, teraz prvýkrát vyzýva amerického kvalifikanta Maxima Cressa.

Môže sa vám páčiť: Natalie Melbourne vyhrá Walkover v semifinále

Svetová 112. hráčka Crazy vyradila vo svojom prvom semifinále ATP Tour 10 es, keď vyradila Španiela Jama Munara 7:6 (3), 6:4 za dve hodiny a 25 minút. Gracie si v tajbrejku tretieho setu ušetrila dva mečbaly, keďže Melbourne vo štvrtok vyhralo 2. kolo nad druhým Američanom a druhým Reilly Opelkom.

Predtým sa Fín Emil Rusouri stretol s prvým nasadeným Španielom Rafaelom Nadalom po prehre 6:2, 6:1 od Slováka Alexa Molkana za 68 minút.