Gruzínsko dopĺňa olympijské hry s 11 medailami

Olympionici z Gruzínska

Atény, ca. – Športovci z Gruzínskej univerzity ukončili v nedeľu letné olympijské hry 2020 v Tokiu s 11 medailami, vrátane troch zlatých.

Gruzínski atléti získali tri zlaté, dve strieborné a šesť bronzových medailí v plávaní a atletike, pričom Bulldog Alums reprezentovali svoje krajiny v potápaní, tenise a golfe. Ak by Gruzínska univerzita bola krajinou, v celkovom súčte medailí by sa umiestnila na 23. mieste.

Celkovo 27 športovcov a jeden tréner bude súťažiť za 12 krajín na OH v Tokiu 2020.

Plavecký kamenec Chase Kallis vyzdvihol udalosti a spojil sa s tímovým kolegom z Bulldogu Jayom Leatherlandom, aby v mužskej disciplíne na 400 m skončil 1-2 a získal prvé dve medaily pre Spojené štáty v Tokiu. Bahamka Shane Miller-Uyboová obhájila titul na 400 m žien, zatiaľ čo kolegyňa z Gruzínska Linna Irbyová vybojovala pre USA zlato v štafete žien na 400 m.

S výnimkou Kallisa a Leatherlanda bývalí a budúci Bulldogs naďalej žiarili v tokijskom vodnom centre. Alam Allison Schmidtová získala striebro v štafete žien na 800 m voľný spôsob a bronz na 400 m voľný spôsob, čím si odniesla 10 kariérnych medailí, vrátane štvrtej Holly Flickerovej z Georgie a americkej plavkyne, ktorá si odniesla pár medailí na 400 m IM a 200 m motýlik. Olivia Smolica získala bronz v štafete na 400 metrov voľný spôsob. Absolventi Nick Fing a Gunnar Bunts sa navyše na svojich podujatiach dostali do finále, zatiaľ čo nastupujúca nováčikka Dune Kotziová vytvorila africký rekord v rámci štafety žien na 800 m voľný spôsob v Južnej Afrike.

Tom Cousins ​​je hlavným trénerom plávania a potápania Jack Powerley Zúčastnil sa svojej štvrtej olympiády ako člen trénerského tímu v USA a pôsobil ako asistent trénera mužov. S vykorisťovaním jej Georgia športovcov získali dvaja členovia Barleyho profesionálneho tréningového tímu medaily: Andrew Wilson získal zlato v polohovej štafete mužov na 400 m a Natalie Hinds bronz v ženskej štafete na 400 m voľný spôsob. Bývalý tréner potápania v Georgii Dan Lock pôsobil ako výkonný riaditeľ USA Diving a pomáha Američanom získať tri medaily.

READ  IIHF - Slovensko postúpilo do štvrťfinále

Cestou Irby a stúpajúci senior Elijah Godwin získali bronz v zmiešanej štafete 4×400. Alam Carrot Scandling bol na vrchole desaťboja. Alam Charles Gretton, reprezentujúci Luxembursko, skončil na 12. miesteTh 1 500 pre mužov. Na ihrisku skončila Alam Kedura Orgyová vo finále trojskoku siedma a Alam Morganová sa dostala do finále Lilac Polar Vault, ale zranenie jej nedovolilo zničiť prvú výšku.

Na inom mieste v Tokiu skončil Alam na Sep Stroka 10Th Na pánskom golfovom turnaji reprezentoval Rakúsko vo vrecku so svojim dvojčaťom a spoluhráčom Bulldogom Samom. Strokovi sa ušla kvalifikácia o sedemčlennú bronzovú medailu s konečným skóre do 14 rokov. V prvom kole sa 63 mladším ako 8 rokov vyrovnalo so svojim predchádzajúcim olympijským rekordom a vo finálovom kole ich zatienil Slovák Rory Chapatini. V ženskom tenise niekdajšia skvelá Ellen Perez spolu s Austrálčanom Samom Stosurom postúpili do štvrťfinále štvorhry a prišli o kolo o medaily.

Okrem atletických výkonov sa o buldogoch hovorilo aj v médiách. Volejbalistka Maria Taylor debutovala v NBC na olympijských hrách a pomáhala organizovať basketbalové pokrytie siete. Zástupca riaditeľa pre atletiku Mike Mobley Abby Johnson a Marta Silva Zamora, bývalé golfistky, pracovali pre golfový kanál a olympijské vysielacie služby a zároveň pracovali ako koordinátorky vzťahov s médiami na hádzanárskom turnaji.

Po skončení letných olympijských hier sa pozornosť opäť zameriava na paralympijské hry, ktoré sa začínajú v utorok 24. augusta v Tokiu. Georgia Alam Jarrit Wallace, syn tenisového trénera žien Jeff Wallace„Bude súťažiť na svojich tretích paralympijských hrách, v ktorých sa predstaví na 100 m aj 200 m mužských disciplínach.

Nasledujúce letné olympijské hry sa budú konať v roku 2024 vo francúzskom Paríži.